Dzieciaki Mleczaki – udane wakacje

Dzieciaki Mleczaki czerwiecWakacje to czas relaksu, aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim okres wolny od obowiązków szkolnych. Jednak nie zapominajmy o prawidłowej diecie i aktywności fizycznej. Dieta powinna być bogata w nabiał, np. w takie produkty jak jogurty, kefiry, maślanki, ser twarogowy oraz żółty to jedne z najbardziej wartościowych produktów spożywczych. Mleko i jego produkty to bogactwo składników odżywczych. Znakomite źródło białka, tłuszczu, węglowodanów (laktozy) oraz składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk i witamin A, D, E, K oraz z grupy B, które są potrzebne zwłaszcza podczas wakacji. Oznacza to, że spożywając nawet niewielkie ich ilości, dostarczamy organizmowi stosunkowo dużo składników budulcowych, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju, nie tylko fizycznego, ale również umysłowego.

Pamiętaj, że dzięki aktywności fizycznej uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormon szczęścia, dzięki któremu mamy dużo pozytywnej energii w okresie wakacyjnym. Zajrzyjcie na stronę dzieciakimleczaki.pl, znajdziecie tam całą masę przepisów na kolorowe i smaczne posiłki w których mleko i przetwory mleczne zajmują ważne miejsce. Fotografie z poszczególnych etapów przygotowywania dań na pewno ułatwią wspólną zabawę w kuchni.

„Dzieciaki Mleczaki” to program, który głównie poprzez zabawę pokazuje dzieciom walory zdrowotne mleka. Zachęcamy przedszkola z całej Polski do aktywnego udziału w kampanii. Rekrutacja trwa cały rok więc czekamy na Wasze deklaracje. Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Dzieciaki Mleczaki czerwiec
TAGI: składników; wakacje; dzieciaki; witamin; aktywności; produkty; zabawę; dzięki; mleczaki; aktywnego; zajmują; mleczne; przetwory; których; posiłki; ważne; smaczne; kolorowe; przepi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »