SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONI

Aktualności Rolnicze

SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONIPo raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim spisały się na medal, podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes. OHZ w Kamieńcu jest Spółką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz [więcej...]

Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata

Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata Po raz kolejny konie wyhodowane w SO Książ, własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, zdobyły laury na Mistrzostwach Świata! Zawodnik Bartłomiej Kwiatek zaprezentował 3 konie na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbyły się w węgierskim Mezohegyes. Wszystkie prezentowane przez zawodnika ślązaki zakwalifikowały się do udziału w finale, a dwa z nich wywalczyły miejsca na podium - obok koni z Niemiec i Austrii.  [więcej...]