Firma ze wsi robi Internety i odbiera nagrodę od Prezydenta RP

Firma Rolmarket otrzymała tytuł Wicemistrza Krajowego w prestiżowym konkursie Agroliga 2016. Przedsiębiorstwo znalazło się w gronie 8 najlepszych firm w Polsce, wyłonionych spośród ponad 2500 kandydatów. Właściciele odebrali nagrodę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy we wtorek 20 czerwca 2017 r. w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej wyróżnienie Wicemistrzom wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.


Firma Rolmarket, zajmująca się importem, dystrybucją oraz sprzedażą atykułów rolniczych i ogrodniczych, mieści się w Cieślach – w małej wsi pod Płockiem. Nie przeszkodziło jej to jednak w osiągnięciu sukcesu, jakim jest otrzymanie tytułu Wicemistrza Krajowego w prestiżowym konkursie Agroliga 2016, który od 24 lat organizowany jest z myślą o wyłonieniu najlepszych w Polsce rolników i firm z branży rolno-spożywczej. W tym roku w szranki stanęło ponad 2500 przedsiębiorstw.

Konkurs najpierw odbywał się na szczeblu wojewódzkim. I tu Rolmarket odnotował pierwszy sukces – został Mistrzem Województwa Mazowieckiego w kategorii „Firma”. We wtorek 20 czerwca 2017 r. w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się zaś uroczysta gala, podczas której wyłoniono najlepszych z najlepszych. Rolmarket został wybrany na Wicemistrza Krajowego, znajdując się tym samym w gronie 8 najlepszych firm w Polsce.

List gratulacyjny wręczył laureatom Prezydent RP Andrzej Duda. Podczas krótkiej rozmowy z właścicielami firmy Rolmarket, Renatą i Łukaszem Rybickimi, prezydent docenił trud włożony w rozwój firmy i pogratulował sukcesu. Podczas uroczystości powiedział ponadto, że: – Rola, którą w naszym kraju odgrywa rolnictwo jest nie do przecenienia. Jak bowiem wyjaśniał, rozwój eksportu żywności jest możliwy dzięki pracy rolników i tym, którzy ich wspierają.

Co otrzymany tytuł oznacza dla firmy, wyjaśnia prezes Łukasz Rybicki: – To dla nas zaszczyt, że znaleźliśmy się w wąskim gronie kilku firm wyłonionych z ponad 2500 kandydatów. Jest nam niezmiernie miło, że ciężka praca całego zespołu oraz chęć nieustającego rozwoju, także w branży e-commerce, zostały zauważone i docenione przez kapitułę konkursową.

Przed galą w Pałacu Prezydenckim, Państwo Rybiccy odwiedzili także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie przez ministra Krzysztofa Jurgiela zostali uhonorowani dyplomem i medalem „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Firma Rolmarket zaczynała w 1996 roku od sprzedaży pasz dla zwierząt, a dzisiaj prowadzi centrum ogrodnicze, hurtownię ogrodniczą i kilka sklepów internetowych, w tym jeden z największych internetowych sklepów ogrodniczych w Polsce Rolmarket.pl.

Tytuł Wicemistrza Krajowego 2016 nie jest pierwszym wyróżnieniem, jakie Rolmarket otrzymał. Firma ma na swoim koncie m.in. e-Gazelę Biznesu 2016, tytuł „Super Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma” oraz 2-krotne zajęcie pierwszego miejsca w rankingu najlepszych sklepów internetowych Opineo w kategorii „Ogród i narzędzia”.

Konkurs Agroliga organizowany jest od ponad 20 lat – na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, natomiast na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Patronat nad konkursem pełnią: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR i Prezes ARR.

 

 

 

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: ; rolmarket; najlepszych; wicemistrza; sklepów; podczas; agroliga; rozwoju; pałacu; rolnictwa; szczeblu; gronie; krajowego; tytuł; nagrodę; prezydenta; prezes; organizowany; także; m;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »