Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata

Po raz kolejny konie wyhodowane w SO Książ, własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, zdobyły laury na Mistrzostwach Świata! Zawodnik Bartłomiej Kwiatek zaprezentował 3 konie na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbyły się w węgierskim Mezohegyes.

Wszystkie prezentowane przez zawodnika ślązaki zakwalifikowały się do udziału w finale, a dwa z nich wywalczyły miejsca na podium - obok koni z Niemiec i Austrii.  W kategorii 5-latków - ogier Frombork (Nomen/ Fuksja po Jogurt) wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata. W kategorii 6-latków - ogier Renesans (Lokan/ Regencja po Bank), wywalczył brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Świata! W tej samej kategorii wałach Aromat (Lokan/ Aria po Palant) uplasował się na 5 pozycji.

Od pierwszej edycji Mistrzostw Świata Młodych Koni, która odbyła się w 2015 roku na koncie SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki zgromadzonych zostało 7 medali! Oznacza to, że linia hodowlana oraz trening sportowy koni są prowadzone na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć także, że prezentowane konie pochodzą m.in. z linii zasłużonego ogiera Lokan, który pozostawił po sobie potomstwo godnie się reprezentujące na arenach światowych.

Konie uczestniczące w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata wyróżniały bardzo dobre noty w konkursie maratonu kombinowanego. Prowadzone w dobrym tempie, postawione odpowiednio na pomocach, kryjące mocno teren zasłużyły na wysokie noty od międzynarodowego jury i tym samym zapewniły sobie miejsce na podium.

Zdjęcia: Krisztina Horváth

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

180909 img 6669 bartek kwaitek renesans hk miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: Świata; mistrzostw; kategorii; Ślązaki; młodych; ; prowadzone; książa; (lokan/; wicemistrza; tytuł; wywalczył; prezentowane; edycji; kamieniec; Świata!; medalami; mistrzostwach; kt&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »