SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONI

Po raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim spisały się na medal, podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes. OHZ w Kamieńcu jest Spółką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz Świata Bartłomiej Kwiatek. Aromat to kolejny syn epokowego og. Lokan. Lokan – Wicemistrz Świata z 2010r. był ojcem Bazylego (od Bazylia po Palant),  Mistrza i II Wicemistrza Świata oraz og. Epilog (od Egida po Nomen) - II Wicemistrza Świata Młodych Koni. Wszystkie te mistrzowskie konie zostały wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ, należącym do Ośrodka Hodowli Zarodowej
w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

W kategorii koni 6-letnich zaprezentowany został og. Frombork (Nomen – Fuksja po Jogurt) -ubiegłorocznego Wicemistrza Świata Młodych Koni. Tym razem Frombork w ścisłym finale  siedmiu koni z całego świata zajął IV miejsce.

W 2019 r. po raz kolejny konie z Książa, tym razem Aromat i Frombork udowodniły, że są w czołówce koni zaprzęgowych na świecie.

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

9 201909 msmk mezohegyes aromat miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: Świata; ; ; aromat; srebrny; frombork; ; młodych; kamieńcu; wicemistrza; ośrodka; hodowli; kolejny; ząbkowickim; mistrzostwach; kategorii; wsparcia; mŁodych; stadzie; wyh;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »