UPRAWA
-
Pług VIS ON LAND
Nowy półzawieszany pług obracalny VIS on LAND S przystosowany jest do tradycyjnej orki w bruździe oraz do pracy po caliźnie – stąd nazwa angielska „on land”. Oferowane są modele: 5+1 / 6+1 / 7+1 („+1” oznacza możliwość dokręcenia lub odkręcenia ostatniego korpusu płużnego). Pługi mają solidne ramy o przekroju belki 160x160 mm. Rozstaw pomiędzy korpusami wynosi aż 105 cm, co minimalizuje ryzyko ich zapchania resztkami pożniwnymi. Szerokość orki może być regulowana skokowo i wynosi na skibę: 37 / 43 / 49 / 55 cm. W przypadku pługa VIS on LAND S 7+1 oznacza to odwracanie w jednym przejeździe pasa gleby mającego 4,4 m.
Pługi oferowane są z dwoma rodzajami zabezpieczeń: bezpiecznikowym (śruba zrywalna) oraz resorowym typu Non-Stop z oznaczeniem na końcu nazwy literą S (resor 7-piórowy). Standardowo montowane są korpusy LONG ze zgarniaczem, a opcjonalnie mogą to być korpusy BIG LONG lub wersje ażurowe listwowe LONG, lub z odkładnicą wyższą i dłuższą do pracy na głębokości ponad 32 cm.
Pług VIS on LAND S to tegoroczna nowość marki UNIA, prezentowana po raz pierwszy na targach Agro-Show 2018.
-
AGREGAT uprawowo-siewny ATLAS II
Całkowicie nowa linia półzawieszanych agregatów uprawowo-siewnych ATLAS II jest oferowana w szerokościach roboczych: 4 / 5 / 6 / 8 / 10 metrów. W wersji standardowej agregat wyposażony został w takie elementy robocze jak: spulchniacze śladów z punktową regulacją głębokości, płozę przednią, przedni wał strunowy o średnicy 400 mm, 2-rzędową sekcję zębów SX o szerokości podcięcia 260 mm oraz płozę zagarniającą. Nowością w zakresie wyposażenia są podwójne wałki doprawiające strunowe o średnicy 400 /400 mm . Końcowym elementem wyrównującym jest płoza uzębiona z dociskiem sprężynowym. Agregat ma konstrukcję półzawieszaną. Jest oparty na podwoziu o wymiarach ogumienia 480/45-17 i składny hydraulicznie do transportu. Zintegrowana blokada hydrauliczna zabezpiecza maszynę podczas transportu .
Agregaty ATLAS II opcjonalnie można wyposażyć m.in. w naprzemienne wały doprawiające crosskill, czy hydrauliczną regulację sekcji pola.
-
ARES XLH 4 – nowa konstrukcja ramy składanej hydraulicznie
Modernizacja agregatu ARES pozwoliła na zmianę konstrukcyjną ramy głównej. Składanie sekcji do transportu dotychczas odbywało się jednym siłownikiem hydraulicznym. Nowe rozwiązanie wprowadza dwa siłowniki hydrauliczne do układu składania i rozkładania agregatu. Każda z sekcji składana jest własnym siłownikiem .
Nowością są również wprowadzenie bezobsługowych zespoły łożyskowe wymienne, charakteryzujących się kompaktowym wyglądem oraz prostotą wymiany zespołu łożyskowego. Zmiana ta ograniczy koszty obsługi agregatu.
-
Modułowy agregat uprawowy MAX
Nazwa nowego agregatu uprawowego o modułowej konstrukcji wskazuje na maksimum możliwości jego wykorzystania w różnych konfiguracjach elementów roboczych i wałów doprawiających. Pozwala to dopasować go do różnych warunków glebowych.
Agregat MAX sprawdzi się na wszystkich rodzajach gleb, szczególnie w warunkach średnich i ciężkich. Jego zaletą jest system kopiowania terenu, czyli dokładnego dopasowania pól roboczych do podłoża. Mają one oddzielne układy zawieszenia, co pozwala na swobodne ułożenie sekcji roboczych do nierówności występujących na polu. Max występuje w trzech oddzielnych kompletacjach:
- MAX: przedni wał strunowy o średnicy390 mm, 4-rzędowa sekcja zębów SV (45x10 mm) z redliczką i wałem doprawiającym podwójnym strunowym 320/280 mm;
- MAX SC: pierwsze dwa elementy (wałek i sekcja zębów) są takie same , ale zmienia się konfiguracja wałków tylnych na crosskill-struna o średnicy320/280 mm;
- MAX CC: z konfiguracją wałków crosskill-crosskill 320/320 mm.
Opcjonalnie dostępne są:
- sekcja kultywatora z 2-rzędową sekcją zębów SX, ze sprężyną wzmacniającą i szerokością podcięcia 260 mm;
- sekcja zębów SZ z szerokością podcięcia 260 mm, ale ze śrubowym zabezpieczeniem;
- NOWOŚĆ: sekcja kultywatora z nowymi zębami o nazwie SE. Ząb ma wymiary 32x12 mm i jest wyposażony w dodatkową sprężynę wzmacniającą 32x10 mm.
Trzyrzędowa sekcja zębów SE osiąga pełne podcięcie przy rozstawie zębów 320 mm i podziałce 125 mm, natomiast szerokość podcięcia jest zdecydowanie mniejsza od zęba SX i wynosi 175 mm. Sekcja kultywatora z pełnym podcięciem zęba minimalizuje opory podczas pracy przy spulchnieniu gleby
-
ARES L PLUS 560
Agregat ARES L PLUS powstał na podstawie doskonale znanego klientom marki UNIA agregatu ARES L. Wprowadzone zmiany pozwoliły wyjść naprzeciw potrzebom naszym klientów poprzez wprowadzenie do sprzedaży coraz to nowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.
ARES L PLUS 560 , jak sama nazwa wskazuje 560, to zastosowanie w tak krótkiej bronie talerzowej talerzy o średnicy 560 mm i grubości 4 mm, przy rozstawie rzędów talerzy 700 mm. Nowością są również bezobsługowe zespoły łożyskowe wymienne. Agregat jest opcjonalnie wyposażony w sprzęg do siewnika, podpory pod siewnik, deflektory boczne i wał rurowy o średnicy 500 mm. Agregat na wystawie sprzężony będzie z siewnikiem, tworząc zestaw uprawowo siewny .
-
Bezobsługowe zespoły łożyskowe
We wszystkich modelach pługów zagonowych i obracalnych zamiast piast obsługowych ze smarownikiem, wprowadzone zostały zespoły łożyskowe bezobsługowe. Ułatwiają one codzienną obsługę maszyny. Bezobsługowe piasty trafiły również do sekcji talerzy w agregatach uprawowych KOS, KOS PREMIUM, CROSS, CROSS HP, CROSS DRIVE.
SIEW
-
POLONEZ 550/3D DUPLO – nowe aparaty wysiewające
Flagowy siewnik mechaniczny POLONEZ rozszerzony został o wersję DUPLO. UNIA w swoich maszynach nazwą DUPLO określa jednoczesny wysiew ziarna i nawozu czyli „okołonasienny wysiew nawozu”. Skrzynia w siewnikach DUPLO jest dzielona na część przeznaczoną na ziarno oraz drugą przeznaczoną na nawóz w stosunku 50/50. Dodatkowe aparaty wysiewające napędzane są drugą skrzynką przekładniową pozwalają wysiać do 300 kg nawozu na hektar. Ziarno i nawóz transportowane są z aparatów wysiewających do specjalnego lejka, który teleskopowym przewodem kieruje ziarno i nawóz do jednej redlicy. W siewnikach POLONEZ 550/3D DUPLO zastosowano redlicę przemienną SHELL, która dodatkowo może być wyposażona w kółka kopiujące 300x50mm.
-
FS T DRIVE 1500/3 – nowe redlice ciężkie
Jeden z najbardziej znanych zestawów siewnych UNII otrzymał nową redlicę ciężką V-TECH. Talerze redlicy o średnicy 350 mm ustawione są w układzie „V” i są osadzone na wytrzymałych, bezobsługowych łożyskach, montowanych od wewnętrznej strony talerzy. Cztery trójkątne amortyzatory gumowe, na których zawieszone są redlice, zapewniają docisk na glebę na poziomie 60 kG. Za utrzymanie głębokości pracy odpowiada kółko kopiujące o wymiarach 300x50 mm, a jej regulacja jest prosta. Nowe redlice montowane są w rozstawie 15 cm.
-
FENIX A 1000/3D
Zawieszany agregat uprawowo-siewny FENIX A 1000/3 to alternatywa dla znanej maszyny FENIX A 700/3. Szerokość robocza tych maszyn jest identyczna i wynosi 3 m, ale pojemność zbiornika nasion w nowej maszynie jest o 300 l większa (1000 l). Stało się tak z powodu wyprowadzenia rozdzielacza nasion poza skrzynię nasienną, nad redlice siewne. System wysiewu pozostał identyczny (uniwersalny aparat wysiewający napędzany przez koło kopiujące pobiera nasiona, które strumieniem powietrza transportowane są najpierw do rozdzielacza, a następnie do redlic). Opcjonalnie FENIX A 1000/3 może być wyposażony w napęd elektryczny aparatu wysiewającego. Prędkość robocza odczytywana jest wówczas przez radar, a nad wszystkimi procesami siewu czuwa komputer DRILL CONTROL z firmy Müllerr Elektronik. W nowym zestawie FENIX A 1000/3 za uprawę odpowiada agregat aktywny z 12 wirnikami wyposażonymi w noże o długości 285 mm (FENIX A 700/3 ma 14 wirników i noże o długości 250mm). Brona wirnikowa jest więc masywniejsza i przystosowana do trudniejszych warunków pracy. Ponadto montowany jest za nią większy wał Packera, o średnicy 550 mm. W rzeczywistości jest to standardowa brona aktywna HERMES, będąca od kilku lat w ofercie firmy UNIA. Montaż lub demontaż siewnika zajmuje niewiele czasu, co pozwala wykorzystywać bronę wirnikową do pracy solo.
NAWOŻENIE
-
RCW 120/120TD z belką do wysiewu nawozów pylistych
Rozsiewacz RCW 120TD to uniwersalna maszyna służąca do wysiewu nawozów i wapna. Pojemność skrzyni ładunkowej wynosi 12 tys. l i jest podzielna przez ładowność samochodów dowożących wapno na pole. Maszyna ma resorowany tandemowy układ jezdny oparty na kołach o rozmiarze 600/55 R22.5. Za amortyzację zaczepu odpowiadają dwie solidne sprężyny umieszczone pomiędzy dyszlem a ramą rozsiewacza. Standardowo RCW 120TD ma hydrauliczny napęd taśmy i mechaniczny od WOM ciągnika tarcz rozsiewających. Można również wybrać napęd taśmy od koła ostrogowego. Opcjonalnie wszystkie funkcje rozsiewacza mogą być sterowane za pośrednictwem komputera SUPERIOR. Szerokoś
robocza maszyn uzależniona jest od rodzaju rozsiewanego materiału. Dla nawozów dochodzi do 48 metrów, dla wapna – od 8 do 16 metrów.
Aby zachować jak najwyższą precyzję i zmniejszyć straty podczas dystrybucji materiałów pylistych, producent zaproponował belkę wysiewającą. Szerokość belki wynosi 12 metrów dla modelu RCW 120TD. Przenośniki ślimakowe o średnicy 150 mm służą do rozprowadzenia materiału na całej szerokości belki. Belka napędzana jest poprzez dwa silniki hydrauliczne. Do pozycji transportowej składana jest hydraulicznie z kabiny ciągnika. Funkcja częściowego złożenia belki ułatwia wykonywanie nawrotów na końcu pola, bez ryzyka zahaczenia o przeszkody terenowe lub o powierzchnię pola a wybojach. Napełnianie zbiornika odbywa się pneumatycznie za pośrednictwem rury skierowanej bezpośrednio do zbiornika. Wyposażeniem obowiązkowym w takim zestawieniu jest plandeka skrzyni ładunkowej która uszczelnia cały układ podczas załadunku i pracy.
Wapnowanie tym sposobem, wbrew pozorom, jest tanie, a rolnik nie musi się obawiać, że zakupione wapno trafi na pole sąsiada. Wysiew jest bardzo precyzyjny z uwagi na brak efektu znoszenia materiału przez wiatr. Im większy areał gospodarstwa, tym bardziej opłacalny jest zakup rozsiewacza tego typu, zwłaszcza, że obecnie firmy nawozowe zapewniają transport wapna cysterną bezpośrednio na pole. Korzyści, jakie płyną z wapnowania, są wymierne – resztki pożniwne rozkładają się szybciej, zwiększa się retencja wody w glebie, następuje także poprawa struktury gleby. Metoda pasowego wysiewu wapna jest innowacyjna, a zarazem prosta i ekonomiczna.
NAWOŻENIE ORGANICZNE
-
TYTAN – adapter rozdrabniający tarczowy
Rozrzutniki serii TYTAN mogą być wyposażone w adapter tarczowy z zespołem rozdrabniającym. Służy on do rozrzutu przegniłego obornika (bez świeżej słomy), a także wapna, szlamu, kompostu lub torfu. Wysoki stopień rozdrobnienia materiału gwarantuje jego dokładne rozrzucenie oraz szybki rozkład w glebie. Szerokość robocza tego adaptera wynosi od 12 do 20 m.
-
Sterownik SUPERIOR w rozrzutnikach
SUPERIOR jest już znany użytkownikom maszyn marki Unia. Ten wysoce zaawansowany komputer sterujący trafił teraz do gamy rozrzutników obornika. Bogate funkcje oraz duży, kolorowy wyświetlacz świadczą o tym, że jest to klasa sama w sobie.
Funkcje komputera Superior:
-
- obsługa deflektorów, osłon adapterów i zasuwy dozującej
-
- kontrola otwarcia osłony adaptera (zabezpieczenie przez uruchomieniem wysuwu gdy osłona jest zamknięta)
-
- regulacja prędkości wysuwu
-
- wskaźnik prędkości roboczej
-
- wskaźnik prędkości obrotowej tarcz adaptera
-
- pomiar wydajności pracy
-
- licznik czasu pracy
-
- informacja o stanach awaryjnych
Atuty komputera Superior:
-
- kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5,7”
-
- podświetlane przyciski (praca w nocy)
-
- port USB do przenoszenia danych
-
- joystick zapewniający komfort pracy
-
- touchpad ułatwiający wprowadzanie danych
-
- możliwość sterowania innymi maszynami Unii (np. prasa, siewnik, rozsiewacz)
TRANSPORT
-
BIZON 36
Nowa przyczepa przeładowcza BIZON 36, wykorzystywana do transportu zboża od kombajnów do naczep samochodów ciężarowych, pozwala zaoszczędzić nawet do 30% czasu pracy kombajnu! Ponadto elektroniczny system wagowy tej olbrzymiej przyczepy umożliwia ewidencję przeładowywanego ziarna z dokładnością do 20 kg. Dodatkowa drukarka umożliwia rejestrację wyniku na papierowej taśmie. Pojemność wozu wynosi 38 m3. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej 33 t na drodze (przepisy ruchu drogowego) i 36 t na polu. Przyczepa ma szerokość transportową 2,9 m i długość 7,25 m. Może być stosowana do ładunków takich jak: zboża, kukurydza, rzepak, ziarna słonecznika czy nawozy granulowane. Skrzynia ładunkowa wykonana jest jako konstrukcja spawana i osadzona na ramie dolnej przy pomocy czujników wagowych. W jej dnie umieszczono dwa podajniki ślimakowe transportujące ziarno. Ślimaki mają zmienny skok, który zapobiega zapychaniu się materiału w czasie jego wyładunku i umożliwia jego równomierny transport z tylnej części do rury wyładowczej z podajnikiem ślimakowym pionowym, który napędzany jest bezpośrednio z WOM ciągnika poprzez przekładnię kątową. Natomiast znajdujący się u jego podstawy podajnik ślimakowy poziomy napędzany jest za pośrednictwem przekładni hydraulicznej. Rura wyładowcza składana i sterowana jest hydraulicznie. Podczas przeładunku osiąga wysokość 4,7 m i jest zakończona strumienicą do ukierunkowania wysypywanego materiału. Element ten można ustawiać pod różnymi kątami, co pozwala na precyzyjnie transportować zboże. Ponadto system taki umożliwia bezstratny przeładunek różnych nasion nawet podczas silnego wiatru. Średnica rury wyładowczej wynosi 500 mm. Wydajność rozładunku dochodzi do 500 t/h.
BIZON 36 może być wyposażony w zwijaną plandekę zabezpieczającą ładunek przed deszczem. Dwa duże wzierniki znajdujące się na przedniej ścianie skrzyni ładunkowej umożliwiają swobodny wgląd do jej wnętrza. Przyczepa ma układ jezdny typu tridem, w którym koła przedniej i ostatniej osi są skrętne pasywnie. Ich rozmiar to 700/50×26,5. Dopuszczalna prędkość jazdy przyczepy wynosi 40 km/h. BIZON 36 jest seryjnie dostosowany do dolnego zaczepu ciągników o mocy od 280 KM
BIZON 36 to tegoroczna nowość marki UNIA, prezentowana po raz pierwszy na targach Agro Show 2018.
OCHRONA
-
PILMET 1618 – nowy model opryskiwacza
Opryskiwacze UNIA-Pilmet to ponad 65-letnie doświadczenie w budowie maszyn do ochrony roślin dla nowoczesnego rolnictwa. Nowoczesne, a zarazem proste rozwiązania, wydajne i wytrzymałe układy cieczowe, trwałe pompy membranowo-tłokowe oraz stabilne belki polowe zapewniają precyzyjne naniesienie oprysku i maksymalną wydajność podczas pracy.
Kolejnym nowym modelem, poszerzającym ofertę opryskiwaczy marki UNIA, jest PILMET 1618. Nowy opryskiwacz będzie miał zbiornik o pojemności od 1200 do 1600 l, spoczywający na osi z kołami o rozmiarze 9.5-36”. Ich rozstaw można płynnie regulować od 1,35 do 1,8 m. Oś może być wyposażona w pneumatyczny układ hamulcowy. Szerokość belki roboczej wynosi 15 i 18 m, przy czym w ostatnim przypadku będzie możliwość jej zredukowania do 15 metrów.
Układ cieczowy napędzany jest przez pompę membranowo-tłokową ZETA 170 o wydajności nominalnej 170 l/min. Zbiornik opryskiwacza wykonany z poliestru. Wewnątrz zbiornika został wbudowany zbiornik na czystą wodę, stanowiący 10% objętości zbiornika głównego. W zbiorniku głównym znajdują się dwa falochrony, tłumiące ruch cieczy podczas transportu opryskiwacza.
Belka polowa w systemie X jest podnoszona i rozkładana hydraulicznie dwoma siłownikami
z siłownikiem wychylenia i korpusami wielopozycyjnymi osadzonymi na rurkach ze stali kwasoodpornej. Zaletą takiego rozwiązania belki jest możliwość podnoszenia każdego elementu pionowo, co bardzo ułatwia omijanie przeszkód na polu takich jak słupy lub drzewa, dzięki temu, że po dojechaniu do przeszkody nie trzeba cofać opryskiwaczem — wystarczy podnieść belkę. Szerokość robocza belek opryskowych to 15 m oraz 18 m z możliwością redukcji do 15 m. Standardowo belka polowa jest podzielona na 5 sekcji opryskowych z możliwością rozbudowy do 7 sekcji. Po rozbudowie o dodatkowe dwie sekcje opryskowe, redukcja belki z 18 na 15 metrów będzie pokrywała się
z zamknięciem skrajnych sekcji. Belka jest wyposażona w system stabilizacji wahadłowej z amortyzacją.
z siłownikiem wychylenia i korpusami wielopozycyjnymi osadzonymi na rurkach ze stali kwasoodpornej. Zaletą takiego rozwiązania belki jest możliwość podnoszenia każdego elementu pionowo, co bardzo ułatwia omijanie przeszkód na polu takich jak słupy lub drzewa, dzięki temu, że po dojechaniu do przeszkody nie trzeba cofać opryskiwaczem — wystarczy podnieść belkę. Szerokość robocza belek opryskowych to 15 m oraz 18 m z możliwością redukcji do 15 m. Standardowo belka polowa jest podzielona na 5 sekcji opryskowych z możliwością rozbudowy do 7 sekcji. Po rozbudowie o dodatkowe dwie sekcje opryskowe, redukcja belki z 18 na 15 metrów będzie pokrywała się
z zamknięciem skrajnych sekcji. Belka jest wyposażona w system stabilizacji wahadłowej z amortyzacją.
Opryskiwacz może być wyposażony w. Komputer SPRAY to w pełni zautomatyzowana jednostka do obsługi opryskiwacza, z w pełni zintegrowanym panelem sterującym. Zawory centralne, sekcyjne i regulujące ilość cieczy można uruchomić z kabiny traktora. Maksymalnie możemy sterować 9 sekcjami. Komputer umożliwia rozkładanie i poziomowanie belki. Operator określa dawkę oprysku, a za pomocą miernika przepływu i czujnika prędkości, komputer utrzymuje wypryskiwaną ilość cieczy na hektar niezależnie od prędkości jazdy. Standardowo w opryskiwaczu będzie montowany jest zawór stałociśnieniowy ZTS
Opryskiwacz możemy wyposażyć w boczny rozwadniacz, który usprawni rozcieńczanie środków ochrony roślin, a także w belkę niezależną, która ułatwi omijanie słupów znajdujących się na drodze belki opryskowej.
-
UNIA DynaJet
System kontroli dysz UNIA DynaJet aktywnie zarządza jakością rozpylania i aplikacji oprysku
w szerokim zakresie prędkości roboczych, aby zapewnić optymalną wydajność ochrony upraw.
w szerokim zakresie prędkości roboczych, aby zapewnić optymalną wydajność ochrony upraw.
System składa się z konsoli i interfejsu (ISOBUS), modułów sterowników, korpusów dysz
z elektronicznymi zaworami powiązanymi okablowaniem. Prosta budowa, łącząca konwencjonalny system cieczowy z elektrycznym układem UNIA DynaJet.
z elektronicznymi zaworami powiązanymi okablowaniem. Prosta budowa, łącząca konwencjonalny system cieczowy z elektrycznym układem UNIA DynaJet.
Tradycyjne rozpylanie środków ochrony wymaga od operatora starannego dopasowania prędkości jazdy i ciśnienia roboczego do warunków pracy. System UNIA DynaJet kontroluje ciśnienie i wielkość kropel w szerokim zakresie prędkości jazdy maszyny, umożliwiając operatorowi wybór optymalnej prędkości, na jaką pozwalają warunki, przy zachowaniu stałej wielkości kropli. Odpowiednią dawkę oprysku uzyskujemy poprzez zmienny czas dozowania środka przez dyszę, a zmienną wielkość kropli przez zmianę ciśnienia, co w porównaniu do konwencjonalnego sytemu daje dużo szersze możliwości regulacji. System Unia DynaJet będzie instalowany we wszystkich modelach opryskiwacza EUROPA XL.
Główne zalety systemu UNIA DynaJet:
-
UNIA DynaJet pozwala obsługiwać wydajność przepływu rozpylacza od 20% do 100%
w zakresie ciśnienia 1-6 bar. Przykładowo końcówka o rozmiarze 08 może osiągnąć rozmiary kropli jak końcówka o szczelinie 02, 03, 04, 05 i 06. Zmianę kropli można przeregulować za pośrednictwem sterownika opryskiwacza, np. podczas zmiany siły wiatru lub zmiany oprysku na innej uprawie. -
Dzięki systemowi UNIA DynaJet spektrum kropel na stałym poziomie można uzyskać także podczas stosowania małych dawek oprysku, bez obniżki na jakości pokrycia roślin.
-
Istnieje możliwość połączenia systemu z urządzeniami typu CROP SENSOR. Przy założeniu stałej prędkości jazdy i stałego spektrum kropli, można zaplanować w szerokim zakresie zużycie środka opryskowego, nawozów płynnych lub regulatorów wzrostu, co daje wymierne korzyści w wyrównaniu łanu roślin.
-
Włączenie funkcji kompensacji pomaga osiągnąć jednakową dawkę na całej szerokości belki polowej podczas uwroci i pracy na łukowatych przejazdach. Zapewnia to spójne aplikacje oprysku na całej powierzchni pola.
-
Alternatywa dla droższych i bardziej skomplikowanych w budowie systemów z dwiema lub czterema głowicami elektronicznymi, które są ograniczone liczbą korpusów.
-
Wysoka częstotliwość działania elektromagnesu na poziomie 20 Hz zapewnia dobór właściwej wielkości kropli, a przez to dokładne pokrycie powierzchni przez rozpylanie
w szerokim zakresie dobranym do warunków pracy. -
UNIA DynaJet oferuje o 100% większy stopień redukcji znoszenia w porównaniu z tradycyjną końcówką rozpylającą. System zapewnia znacznie większy zakres prędkości roboczych, umożliwiając operatorowi pokrycie większej powierzchni w krótszym czasie. W przypadku typowej operacji opryskiwania UNIA DynaJet może zaoferować 15% lepszą wydajność
w terenie. -
System obsługiwany jest poprzez podstawowe wyświetlacze TOUCH 800 lub TOUCH 1200 za pośrednictwem gniazda ISOBUS.
-
Prosta budowa łącząca konwencjonalny system cieczowy z elektrycznym układem DynaJet
-
Funkcja diagnostyki na ekranie umożliwia szybką ocenę stanu cewek i stanu pracy bez wychodzenia z kabiny ciągnika.
-
V-system – zmienna geometria belki
Zmienna geometria belki sterowana za pomocą trzech czujników ultradźwiękowych systemu DYSTANS CONTROL II pozwala na zwiększenie precyzji i wydajności aplikacji środków poprzez automatyczną regulację wysokości i kąta belki, dostosowaną odpowiednio do danego terenu. System poprawia dokładność i równomierność opryskiwania, jednocześnie ograniczając jego znoszenie. Równoległe zginanie ramion belki za pomocą siłowników hydraulicznych w połączeniu z możliwością obrotu części centralnej doskonale kopiuje powierzchnię pola na terenach pagórkowatych. Podstawowa wersja systemu, dostępna do tej pory, działała na dwóch czujnikach i miała możliwość wychylenia jedynie całej szerokości belki.