Szkolenie Profesjonalna produkcja win gronowych w małym gospodarstwie winiarskim z elementami enoturystyki

winogronoCentrum Doradztwa Rolniczego we współpracy z Polskim Instytutem Winorośli i Wina zaprasza na szkolenie pn. Profesjonalna produkcja win gronowych w małym gospodarstwie winiarskim z elementami enoturystyki. Szkolenie odbędzie się w dniach 20-21 września 2013 (piątek-sobota) w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zaplanować założenie winnicy, nauczą się podstaw uprawy i ochrony winorośli, a także jak poprawnie zrobić wino gronowe. Omówione zostaną także obowiązujące przepisy prawne i procedury administracyjne związane z komercyjną produkcją wina.

Zainteresowanie polskim winem dynamiczne rośnie, wciąż przybywa nowych winnic, nie można jednak zapominać o tym, że to kosztowana i obarczona ryzykiem działalność, jednak pomimo tego na polskim winie można zarobić. Jak to jest możliwe, dowiedzą się Państwo podczas naszego szkolenia. Atrakcyjnym i bardzo przydatnym tematem kursu, także dla konsumentów wina, będą warsztaty degustacyjne, w trakcie których będzie można nauczyć się jak degustować i oceniać wino.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uprawą winorośli bez względu na powierzchnię planowanej bądź posiadanej winnicy, także właścicieli gospodarstw agroturystycznych chcących rozszerzyć ofertę oraz osoby zajmujące się doradztwem rolniczym.

Wykłady i zajęcia warsztatowe poprowadzą znani w Polsce profesjonaliści:

Roman Myśliwiec – prekursor i propagator odrodzenia winiarstwa w Polsce, założyciel legendarnej winnicy Golesz w Jaśle, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, wiceprezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek międzynarodowej organizacji Ordo Eqestris Vini Europae (Europejski Stan Rycerzy Wina), międzynarodowy sędzia winiarski, autor kilkunastu książek i licznych publikacji o tematyce winiarskiej. Od wielu lat prowadzi szkolenia teoretyczne oraz liczne wyjazdy enoturystyczne, głównie na Węgry, Morawy, do Austrii i na Słowację. Zawodowo zajmuje się projektowaniem winnic i doradztwem przy tworzeniu gospodarstw winiarskich. Strona internetowa: www.roman-mysliwiec.pl
Wojciech Bosak – czołowy polski degustator i międzynarodowy sędzia winiarski, wiceprezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, niezależny dziennikarz i krytyk winiarski, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor bloga winologia.pl, autorskiej strony o uprawie winorośli, winiarstwie i szeroko rozumianej kulturze wina.
Ewa Wawro – sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, posiada własną winnicę. Z zawodu dziennikarka zajmująca się m.in. tematyka winiarską, enoturystyką i marketingiem w winnicy, a także oddziaływaniem wina na ludzie zdrowie, autorka pracy Fenomen promocyjny podkarpackiego wina oraz książek: Winnice w Polsce i Winnice Podkarpacia. Prowadzi ogólnopolski portal winiarski: www.naszewinnice.pl
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 450 zł. Opłata obejmuje wykłady, degustację, materiały szkoleniowe, wydanie zaświadczenia o udziale w szkoleniu, wyżywienie, nocleg.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia  na adres i.studniarek@cdr.gov.pl oraz wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na nr konta 61 1130 1017 0020 1234 5520 0004 do 12 września 2013 r.
Dodatkowych informacji udziela Iwona Studniarek tel. 22/ 729-66-34 do 38 wew. 140
lub e-mail j.w.

Program szkolenia

Karta zgłoszenia

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

winogrono
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: także; szkolenie; winorośli; ; można; członek; winnicy; ; doradztwa; ; polskim; szkoleniu; małym; produkcja; profesjonalna; gospodarstwie; polsk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »