SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONI

Aktualności Rolnicze

SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONIPo raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim spisały się na medal, podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes. OHZ w Kamieńcu jest Spółką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz [więcej...]

ARiMR na trzecim miejscu w Europie!

ARiMR na trzecim miejscu w Europie! Reprezentacja ARiMR w piłce nożnej zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Agencji Płatniczych w Piłce Nożnej. Nasza drużyna przegrała tylko jeden mecz. Od 12 do 15 maja 2019 r. w Bukareszcie rozgrywane były pierwsze Mistrzostwa Europy Agencji Płatniczych w Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział drużyny z ośmiu krajów: Włoch, Czech, Litwy, Bułgarii, Węgier, Mołdawii, Polski i Rumunii. Organizatorem wydarzenia [więcej...]

Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata

Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata Po raz kolejny konie wyhodowane w SO Książ, własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, zdobyły laury na Mistrzostwach Świata! Zawodnik Bartłomiej Kwiatek zaprezentował 3 konie na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbyły się w węgierskim Mezohegyes. Wszystkie prezentowane przez zawodnika ślązaki zakwalifikowały się do udziału w finale, a dwa z nich wywalczyły miejsca na podium - obok koni z Niemiec i Austrii.  [więcej...]

33. Mistrzostwa Świata Drwali w Lillehammer za nami!

Informacje Prasowe

33. Mistrzostwa Świata Drwali w Lillehammer za nami!W dniach 2-5 sierpnia odbyły się 33. Mistrzostwa Świata Drwali w norweskim Lillehammer. W zawodach wzięli udział Polacy, którzy rywalizowali razem z 123 zawodnikami z całego świata. Drwale wystartowali w pięciu konkurencjach wymagających znakomitej techniki i olbrzymiej precyzji. Mistrzem Świata został Marco Trabert z Niemiec, a drużynowo najlepsi okazali się Białorusini. W tym roku w Lillehammer podziwialiśmy trzech polskich [więcej...]

Podwójne srebro dla polskich jeźdźców

Podwójne srebro dla polskich jeźdźców W pierwszy weekend sierpnia br. w austriackim Piber odbyły się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Polacy zdobyli dwa srebrne medale: drużynowo i indywidualnie – Weronika Kwiatek. To wydarzenie, które zdarzyło się w polskim sporcie jeździeckim po raz pierwszy w historii. Srebrny medal polskiej drużyny, to pierwszy po 21 latach sukces. Wówczas Polska zdobyła srebrny medal drużynowy [więcej...]

Bartek Kwiatek Mistrzem Polski

Bartek Kwiatek Mistrzem Polski	W dniach 23-25 października br. Bartłomiej Kwiatek, zawodnik Stada Ogierów w Książu, wywalczył w Stadzie Ogierów w Bogusławicach swój 10. medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.   Odniósłszy podwójny sukces na Mistrzostwach Świata Młodych Koni Mezőhegyes na Węgrzech z dwójką swoich koni i następnie zdobywszy złoto na Mistrzostwach Polski Młodych [więcej...]