SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONI

Aktualności Rolnicze

SREBRNY AROMAT NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA MŁODYCH KONIPo raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim spisały się na medal, podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes. OHZ w Kamieńcu jest Spółką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz [więcej...]

John Deere z dwoma srebrnymi medalami na SIMA 2019

Informacje Prasowe

John Deere z dwoma srebrnymi medalami na SIMA 2019  Mannheim, 22 listopada 2018 – John Deere został nagrodzony dwoma srebrnymi medalami na targach SIMA 2019, które odbędą się w Paryżu w dniach 24-28 lutego 2019 roku.   Zdalna diagnostyka Machine Dashboard (Pulpit Zarządzania Maszyną) to najnowsze zdalne narzędzie diagnostyczne opracowane przez John Deere. To narzędzie jest częścią inicjatywy Connected Support (Połączone Wsparcie ) firmy John Deere, [więcej...]

Srebrny medal i blisko 30 modeli maszyn New Holland na Targach AGRITECHNICA w Hanowerze

Srebrny medal i blisko 30 modeli maszyn  New Holland na Targach AGRITECHNICA w HanowerzeBlisko 30 modeli maszyn, w tym kultowe ciągniki z serii T4, T5, T6, T7 i T8, kombajny konwencjonalne i rotorowe, sieczkarnie samobieżne, 16 nowości oraz srebrny medal za innowacyjność – to bilans obecności marki New Holland na targach maszyn rolniczych AGRITECHNICA. Targi odbyły się w dn. 12-18 listopada w Hanowerze. Stoisko marki New Holland o powierzchni 3100 m2 obfitowało w nowości, m.in. ciągniki T6.175 DCT w specjalnej [więcej...]

Trzy medale dla Polski

Trzy medale dla Polski	W dniach 10-11 września br. w zabytkowym ośrodku Stada Ogierów w Mezohegyes na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Powożeniu pod egidą Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Polska zdobyła trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy. W tegorocznej edycji mistrzostwa świata wzięły udział 4 polskie konie. Medale dla Polski zdobyli: Bartłomiej Kwiatek – srebrny na 5-leniej [więcej...]

Podwójne srebro dla polskich jeźdźców

Podwójne srebro dla polskich jeźdźców W pierwszy weekend sierpnia br. w austriackim Piber odbyły się Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Polacy zdobyli dwa srebrne medale: drużynowo i indywidualnie – Weronika Kwiatek. To wydarzenie, które zdarzyło się w polskim sporcie jeździeckim po raz pierwszy w historii. Srebrny medal polskiej drużyny, to pierwszy po 21 latach sukces. Wówczas Polska zdobyła srebrny medal drużynowy [więcej...]

Cavaliada w Warszawie

Cavaliada w WarszawieW miniony weekend podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył w odbywającym się w Warszawie finale CAVALIADY Tour 2015/2016. Fot. Uroczystość uhonorowania olimpijczyków ( od lewej: podsekretarz stanu w MRiRW Rafał Romanowski, mistrz olimpijski Jan Kowalczyk, srebrny medalista igrzysk olimpijskich Janusz Bobik, srebrny medalista igrzysk olimpijskich Marian Kozicki , minister w KPRM Henryk Kowalczyk, zawodniczka odbierająca [więcej...]