Polska smakuje na Podlasiu

Na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie w ostatni weekend odbywały się Targi AgroEkoTurystyczne. Celem targów było przede wszystkim zwiększenie świadomości konsumentów o żywności wysokiej jakości oraz promocja żywności ekologicznej i tradycyjnej, podlaskich kwater agroturystycznych i twórczości ludowej.

Fot. Minister K. Jurgiel otwiera Targi AgroEkoTurystyczne

Fot. Minister K. Jurgiel otwiera Targi AgroEkoTurystyczne

– Produkujemy bezpieczną, wysokiej jakości żywność. Wymaga ona jednak promocji i temu służą Targi, na których wspieramy producentów w tym zakresie – podkreślił podczas otwarcia Targów w Augustowie minister Krzysztof Jurgiel.

W wydarzeniu wzięli udział wystawcy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego, jak i również z Litwy i Łotwy. Na straganach dominowały naturalne wyroby. Zwiedzający mieli okazję spróbować produktów wysokiej jakości, żywności tradycyjnej i regionalnej. Świadome wybieranie polskich produktów jest bardzo ważne, dlatego też Agencja Rynku Rolnego, podczas Targów, zachęcała do zapoznania się ze stroną internetową polskasmakuje.pl, która gromadzi informacje właśnie o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnej żywności. Na targach nie brakowało wyrobów rękodzieła z tkaniny, ceramiki, drewna, wikliny czy gliny. Miłośnicy agroturystyki mogli zapoznać
się wieloma ofertami wypoczynku w gospodarstwach na terenie województwa podlaskiego.

Przygotowano szereg konkursów, między innymi na najlepszy produkt targów czy najatrakcyjniejsze stoisko. Dla najmłodszych zostały również zorganizowane konkursy, które dotyczyły zasad zdrowego odżywiania.

Targi organizowane były przez Agencję Rynku Rolnego i Miasto Augustów. Odbywały się pod patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

    

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Polska smakuje na Podlasiu 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wysokiej; targów; żywności; rolnictwa; polska; jakości; województwa; również; minister; podczas; rozwoju; produktów; smakuje; podlasiu; odbywały; augustowie; ceramiki; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »