Najważniejsze fakty dotyczące branży futerkowej w Polsce

 
art broszuraSRHodowla zwierząt futerkowych to biznes z ogromnym potencjałem. Przedstawiamy kilka istotnych faktów dotyczących branży futerkowej w Polsce.
 
 1. Polska jest obecnie drugim w Europie, po Danii, producentem naturalnych skór zwierząt futerkowych. Na eksport trafia prawie 100 procent skór surowych (ok. 10 mln.) o wartości blisko 400 mln Euro rocznie. Sprzedaż odbywa się poprzez domy aukcyjne w Helsinkach, Kopenhadze, Toronto i Seatle. Skóry z fermowych norek, lisów i jenotów to jedne z niewielu produktów rolnych eksportowanych z Polski i krajów UE do Chin i innych krajów Dalekiego Wschodu, zapewnia to doskonała organizacja branży poprzez aukcyjny system sprzedaży.
 
 2. Gospodarstwa utrzymujące zwierzęta futerkowe dają zatrudnienie mieszkańcom terenów wiejskich w rejonach o bezrobociu strukturalnym (wsie po byłych PGR, słabe jakościowo gleby itd.). Branża futerkowa w Polsce zatrudnia ok. 10 tys. osób w sposób bezpośredni, są to pracownicy ferm. Ok. 40 tys. osób jest zatrudnione w sposób bezpośredni, czyli w firmach i gospodarstwach współpracujących z branżą.
 
 3. Ogólna wartość polskiego eksportu wszystkich skór zwierzęcych surowych i wyprawionych w 2016 roku wyniosła blisko 2,4 miliarda zł z czego 1,3 miliarda zł to wartość eksportu surowych i wyprawionych skór futerkowych. Roczne przychody polskich rolników pochodzące z hodowli zwierząt futerkowych, w zależności od koniunktury, wynoszą od 400 do 600 mln euro.
 
 4. Fermy zwierząt futerkowych mają niebagatelny udział w ochronie środowiska naturalnego. Fermy zwierząt futerkowych w sposób naturalny zagospodarowują w skali roku 600 000 tysięcy ton produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Utylizacja przemysłowa tych wysoko uwodnionych biologicznych produktów jest energochłonna, kosztowna i zagraża naturalnemu środowisku.
 
 5. Hodowla zwierząt futerkowych w Polsce ma długą tradycję. Tradycje hodowli sięgają lat 20-tych XX wieku Od ponad 90 lat istnieją w Polsce fermy norek, lisów i jenotów. Na skutek prowadzonej selekcji zarówno fermowa norka, jenot, lis, szynszyla i tchórzofretka są udomowionymi zwierzętami gospodarskimi.
 
.
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ Najważniejsze fakty dotyczące branży futerkowej w Polsce - NowoczesnaFarma.pl
Krajan | 2017-04-04 23:07:25 | IP: 79.185.64.*
Fermę, na której zwierzęta były więzione w okrutnych warunkach odkryło niedawno Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. To pierwszy raz, gdy udało się uratować tak wiele zwierząt. W normalnych krajach hodowla zwierząt futerkowych jest zakazana. U nas nie ma szansy, dopóki ekipy rzadzące sa powiązane z hodowcami.
komentarz
@ Najważniejsze fakty dotyczące branży futerkowej w Polsce - NowoczesnaFarma.pl
Gość w kość | 2017-04-05 08:15:13 | IP: 104.222.149.*
Ale to nie była ferma, tylko prywatne trzymanie kilku zwierząt.
W jakich normalnych krajach czyli jakich Hiszpania, Dania, Norwegia, Szwecja, Litwa, Włochy, Kanada, Stany itd? Prawie wszedzie sie hoduje zwierzeta. Wiec nie wprowadzaja w bład,

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

art broszuraSR
TAGI: zwierząt; polsce; skór; futerkowych; branży; futerkowej; sposób; produktów; surowych; blisko; miliarda; hodowli; lisów; krajów; wyprawionych; norek; ; poprzez; fute;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »