Międzynarodowy konkurs Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2019 rozstrzygnięty

Informujemy, że w organizowanym przez WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, konkursie na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego, w etapie międzynarodowym zwyciężyli Maria i Kristian Lundgaard-Karlshøj. Para duńskich rolników została nagrodzona za wybitne osiągnięcia na rzecz ograniczenia spływu substancji odżywczych do Morza Bałtyckiego.

Międzynarodowe jury doceniło różnorodność środków stosowanych w dużym gospodarstwie rolnym, w celu ograniczenia odpływu składników odżywczych do morza, a także zaangażowanie rolników w opracowywanie nowych strategii na rzecz zrównoważonego rolnictwa.

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 25 września 2019 r. podczas międzynarodowej konferencji rolniczej GRASS 2019 w Warszawie. Konferencja zgromadziła kluczowych przedstawicieli z dziedziny rolnictwa i środowiska, oraz przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Podczas konferencji prezentowane były praktyki rolnicze mające na celu poprawę stanu Morza Bałtyckiego, a także zatrzymanie wody w glebie. Poruszone zostały również tematy związane z utrzymaniem jakości gleby, rolnictwem ekologicznym i reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Konferencja była również wyjątkową okazją dla rolników do wymiany pomysłów, konkretnych rozwiązań i sposobów ograniczenia spływu składników odżywczych z gospodarstwa.

Więcej na https://zdrowybaltyk.pl/rolnik-roku-morza-baltyckiego/o-konkursielink zewnętrzny oraz https://ccb.se/grass-2019-pl/link zewnętrzny

 

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

external link symbol2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: odżywczych; rolników; regionu; doradztwa; ograniczenia; przedstawicieli; konferencji; podczas; rolnictwa; konkurs; także; składników; również; konferencja; spływu; międzynar;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »