Wielkanoc kota Mleczysława

 

wesołych swiatŚwięta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Również kot Mleczysław wraz z Mleczną Kitą zaczęli już przygotowania do tego wyjątkowego czasu, a każdy wie, że to, co koty lubią najbardziej w przedświątecznej gorączce, to oczywiście malowanie pisanek. Jak nasi bohaterowie ozdobili swoje wielkanocne dzieła? W tym roku inspiracją stały się oczywiście mleko i produkty mleczne, a dokładniej witaminy i minerały w nich zwarte.


Na pierwszej pomalowanej przez siebie pisance Mleczna Kita umieściła swoją ulubioną witaminę E. To dzięki niej sierść kotki zawsze jest taka błyszcząca, a pazurki mocne i zadbane. Jeśli chcecie mieć piękne włosy i paznokcie, również powinniście się polubić z tą witaminką – na pewno podziękuje Wam za to również Wasza skóra, która stanie się bardziej elastyczna i będzie wyglądać młodziej.


Mleczysław uważa, że najważniejszym składnikiem mleka jest białko. Niestety, nie wiedział, jak je narysować, bo do głowy przychodziło mu tylko pomalowanie skorupki całej na biało, co uznał za zbyt mało ozdobne. Po namyśle stwierdził, że powinien umieścić na jajku jakiś produkt mleczarski, który zawiera jego ulubiony element. Dlatego też pisanka autorstwa naszego ulubionego kota przypomina… żółty ser z dziurami! Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę zaskakujący – podobnie jak to, ile wartościowych składników możemy znaleźć w żółtym serze. Oprócz świetnie przyswajalnego białka, produkt ten jest również bogaty w witaminy D i A. Innym ważnym minerałem zawartym w serze jest wapń, dzięki któremu zęby stają się mocne, a próchnica nam nie straszna!


Malowanie pisanek w Mlecznej Krainie trwało bardzo długo, ponieważ mleko i jego przetwory zawierają jeszcze wiele innych ważnych składników, dlatego warto pamiętać, aby każdego dnia włączyć do swojej diety przynajmniej jeden produkt z półki z nabiałem. Szukasz pomysłów na mleczne przekąski? Odwiedź koniecznie stronę www.kochammleko.pl i zajrzyj na Facebook’owy fanpage kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, gdzie znajdziesz co najmniej tyle inspiracji, ile wartości odżywczych ma ulubiony napój kota Mleczysława.


Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mlek”

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

wesołych swiat
TAGI: również; produkt; wielkanoc; ; dzięki; witaminy; kampanii; punkcie; oczywiście; „mamy; polską; dlatego; ulubiony; mleczysława; wielkanocne; mocne; ; minerałem; zawartym; wapń;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »