shiuz__750 x 100 px_1

Wartość odżywcza wybranych produktów roślinnych

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu doradców i zarazem kontynuując szkolenia z zakresu żywienia człowieka i zdrowego stylu życia, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na kolejne szkolenie połączone z warsztatami kulinarnymi, tym razem z zakresu żywienia człowieka, o tematyce: Wartość odżywcza wybranych produktów roślinnych, wykorzystanie w procesie technologicznym, znaczenia w żywieniu i ich wpływ na zdrowie", które odbędzie się w siedzibie CDR w Brwinowie w dniach 11-12 grudnia 2019 roku.


Szkolenie skierowane jest szczególnie do pracowników/ doradców z ośrodków doradztwa rolniczego zajmujących się tematyką gospodarstwa domowego, w tym żywienia rodziny, zdrowym stylem życia, współpracujących m. in. z kółkami gospodyń wiejskich oraz innych osób zainteresowanych proponowaną tematyką.
 

Celem szkolenia w części teoretycznej jest podniesienie świadomości uczestników szkolenia oraz zapoznanie z najnowszymi trendami żywieniowymi w zakresie znaczenia warzyw i owoców w codziennej zbilansowanej diecie. Produkty te są podstawą piramidy zdrowego żywienia opublikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, co oznacza, że powinny znaleźć się w jadłospisie każdego człowieka, mają wiele właściwości zdrowotnych i dostarczają wielu wartości odżywczych, dzięki którym zapobiegają chorobom cywilizacyjnym, chronią przed nowotworami i wzmacniają odporność.
 

W części praktycznej podczas warsztatów, uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności praktycznego wykorzystania warzyw i owoców oraz prawidłowej obróbki na każdym etapie, celem maksymalnego ograniczenia strat ilościowych i jakościowych, co ostatecznie ma duży wpływ na wartość odżywczą finalnych potraw. Uczestnicy będą wykonywać samodzielnie potrawy według przepisów przygotowanych przez prowadzących warsztaty.
 

Uczestnicy ponoszą koszty w wysokości:

- pracownicy z ODR – koszt 1 osoby (koszty pobytowe, transport na warsztaty i odzież ochronna) wynosi 188,55 zł;

- pozostali - koszt uczestnictwa (koszty administracyjne i dydaktyka) 1 osoby w szkoleniu wynosi 655,10 zł (gdy VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych), w innym przypadku koszt szkolenia wynosi 655,10 zł + 23%VAT, tj. 805,77 złotych.
 

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zainteresowanych o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 29.11.2019 r.

Osoba do kontaktu w sprawach:

- rekrutacji i organizacji: Justyna Zdunek tel. 22-125 62 07, e-mail: j.zdunek@cdr.gov.pl

- merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: m.pucek@cdr.gov.pl

Do pobrania:

- Harmonogram

- Karta zgłoszenia uczestnictwa

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkolenia; żywienia; wybranych; odżywcza; doradztwa; wynosi; 22-125; człowieka; ; znaczenia; wpływ; przypadku; 655; 10; wartość; szkoleniu; szkolenie; uczestnictwa; zainteresowanych; części; (ko;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »