W Biebrzy zaprezentowano urządzenie do zakwaszania gnojowicy w zbiorniku

W dniu 12 czerwca br. w Biebrzy, Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego (ITP) odbył się pierwszy w Polsce pokaz pracy urządzenia do zakwaszania gnojowicy. Organizatorami pokazu byli ITP oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.


Celem podjętej inicjatywy była promocja stosowania nowych praktyk ograniczania emisji amoniaku pochodzącej z rolnictwa. Przedstawione zostały ogólne informacje o projekcie INTERREG Baltic Slurry Acidification (pokaz odbył się w ramach realizacji projektu) w którym ze strony polskiej udział biorą właśnie Instytut Technologiczno - Przyrodniczy oraz CDR w Brwinowie Oddział w Radomiu. Uczestnikami spotkania byli naukowcy, rolnicy i doradcy. Ta ostatnia grupa reprezentowana była najliczniej przez doradców z woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel firmy prezentującej urządzenie, Pan Brian Christiansen.

Po prezentacji trzech podstawowych technik zakwaszania gnojowicy (w budynku, na polu oraz w zbiorniku) i przedstawieniu korzyści wynikających z zakwaszania gnojowicy, w tym w odniesieniu do dyrektywy związanej z krajowymi pułapami emisji, odbył się pokaz mobilnego urządzenia typu ØRUM (technika „w zbiorniku”).

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zakwaszania gnojowicy, a także prezentowanego urządzenia można uzyskać w ITP oraz CDR Oddział w Radomiu.

125ml milk

cef646c7464eb45e97ada9a96bd26101
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zakwaszania; urządzenia; odbył; gnojowicy; oddział; gnojowicy; ; informacje; brwinowie; rolniczego; doradztwa; biebrzy; technologiczno; urządzenie; zaprezentowano; zbiorniku; ostatnia; technik; pod;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »