Stosowanie ziół w żywieniu bydła

Zioła, rośliny odznaczające się właściwościami leczniczymi, których nie są wstanie zastąpić substancje syntetyczne.

 

W Polsce zioła występują dosyć powszechnie i stanowią 230 gatunków, z czego 60 uprawianych. Współczesny konsument oczekuje spożywania produktów pochodzących od zwierząt żywionych paszami pozbawionymi antybiotyków i niemodyfikowanych genetycznie. Popyt na tego typu produkty przyczynił się do znacznego zainteresowania ziołami, które swoje zastosowanie mają w profilaktyce i leczeniu zwierząt gospodarskich.

Zioła i preparaty zioło-pochodne ukazują nam wielopłaszczyznowy wpływ na zdrowie zwierząt, podnosząc jakość pozyskiwanych surowców zwierzęcych, wpływając na lepsze wykorzystywanie paszy oraz przyczyniają się do zwiększenia przyrostów masy ciała.

Do pobrania:

Pełna treść artykułu

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: stosowanie; zwierząt; żywieniu; bydła; ziół; wpływ; wielopłaszczyznowy; ukazują; zioło-pochodne; preparaty; leczeniu; gospodarskich. zioła; zwierząt; ; profilaktyce; zastosowanie; któ

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »