Rozmowy z Głównym Lekarzem Weterynarii Bahamów

W dniu 19 września 2018 r. odbyło się spotkanie dr. Jacka Kucharskiego z dr. Godfreyem Springerem, Głównym Lekarzem Weterynarii Bahamów. Wizyta GLW Bahamów odbyła się w ramach analizy ryzyka prowadzonej przez służby weterynaryjne Bahamów mającej na celu umożliwienie rozpoczęcia eksportu mięsa drobiowego i produktów mięsnych drobiowych z Polski. Podczas spotkania omówiono gwarancje bezpieczeństwa produktów „od pola do stołu” ze szczególnym uwzględnieniem identyfikowalności oraz wykrywania i zwalczania chorób zakaźnych drobiu. Omówiono również zapisy propozycji wzoru świadectwa zdrowia, które mogłoby towarzyszyć przesyłkom polskiego mięsa drobiowego na rynek Bahamów. Strona polska podkreśliła pozycję Polski jako lidera w produkcji mięsa drobiowego w Unii Europejskiej, a także bezpieczeństwo i wysoką jakość mięsa oferowanego przez polskich producentów. Na zakończenie GLW Bahamów podziękował za rzetelną wymianę informacji, a także poinformował, że raport ze swojej wizyty przedstawi szefowi rządu Bahamów w celu podjęcia decyzji o dopuszczeniu eksportu mięsa drobiowego z Polski.

Rozmowy z Głównym Lekarzem Weterynarii Bahamów

 

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

2018 09 19 jpg?153737128
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: mięsa; drobiowego; weterynarii; bahamów; lekarzem; rozmowy; bahamów.; głównym; także; omówiono; produktów; eksportu; bahamów; rządu; polski;  główny; b;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »