Rolniczy handel detaliczny - produkty z gwarancją wysokiej jakości

Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności.Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności.Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności.

Rynek żywności to rynek obfitości! – rozpoczął panel dyskusyjny podczas spotkania "Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności(...)" Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa i rozwoju wsi. Szefowi resortu rolnictwa towarzyszyli dr hab. Jarosław Dumanowski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prezes Fundacji Szkoła na widelcu Grzegorz Łapanowski. Spotkanie zostało zorganizowane 12 grudnia w Warszawie.

- Polacy stali się bogatsi i dzięki temu dokonują bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wspieramy drobnych producentów, co sprawia, że konsument ma wybór i może kupować smaczne i bezpieczne produkty – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa.

Minister podkreślił również, by w tym przedświątecznym czasie nasze zakupy były bardziej przemyślane - Nie powinniśmy marnować żywności. To grzech, ale też marnowanie pracy rolników – przypomniał.

Jednym z elementów wspierania małych producentów żywności jest m. in. Rolniczy Handel Detaliczny. Wnioski o dofinansowanie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia - Drobny producent ręczy za swój produkt, Rolniczy Handel Detaliczny wyklucza anonimowość producentów i sprawia, że do konsumentów trafiają tylko produkty wysokiej jakości – zaznaczył minister. W ramach RHD wprowadzono rozwiązania, które pozwalają rolnikowi  na sprzedaż swoich wyrobów do restauracji, sklepów.

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm 01 slider gotowanie 558458517d
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolniczy; produkty; jakości; ; handel; detaliczny; wysokiej; rolnictwa; bardziej; modernizacji; producentów; grudnia; minister; ardanowski; krzysztof; restrukturyzacji; gwarancją; spra;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »