Piknik Wieprzowy KRIR

świnka z sianaW dniu 16 maja 2015 r. Krajowa Rada Izb Rolniczych, przy okazji organizowanego przez MRiRW Pikniku Poznaj Dobra Żywność, zorganizowała Piknik Wieprzowy sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Przeprowadzona została kampania informacyjna promująca walory dietetyczne i smakowe oraz spożycie mięsa wieprzowego w postaci różnym wyrobów i potraw.

Celem organizowanej przez KRIR imprezy było zachęcenie do większego spożycia mięsa wieprzowego przez dzieci i dorosłych, zapoznanie z walorami i wartościami odżywczymi produktów wieprzowych czy poznanie znaczenia w mięsa wieprzowego codziennej diecie.

Podczas imprezy odbył się szereg konkursów z wiedzy na temat wieprzowiny, m.in. Wieprzowa Familiada, konkursy plastyczne, konkursy zręcznościowe oraz wiele różnorodnych zabaw tematycznych. Na zakończenie konkursów zwycięzcy otrzymali nagrody sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. W trakcie imprezy wyświetlano materiały informujące o walorach zdrowotnych i smakowych mięsa wieprzowego. Podczas „Pikniku Wieprzowego” na stoisku Krajowej Rady Izb Rolniczych odbywała się bezpłatna degustacja potraw z mięsa wieprzowego, przygotowana przez koło gospodyń wiejskich z Andrespola. Przed namiotem KRIR Monika Goździalska, uczestniczka programu Master Chef i jedna z najlepszych blogerek kulinarnych w Polsce zaprezentowała pokaz kulinarny najlepszych potraw na grilla wraz z degustacją, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Pikniku.

Na scenie głównej w ramach Pikniku Wieprzowego zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki”. Zespół, który powstał w 1998 r. wykonał tańce z wielu regionów naszego kraju.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

%C5%9Bwinka z siana
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: mięsa; wieprzowego; wieprzowego.; imprezy; piknik; wieprzowy; promocji; potraw; konkursy; konkursów; funduszu; najlepszych; pikniku; ; monika; zaprezentowała;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »