O polskim mleku

- Dziękuję za przyjęcie zaproszenia na dyskusję o sytuacji polskiego mleczarstwa, ale przyznam szczerze, ze liczyłem na większą frekwencję – powiedział minister Marek Sawicki podczas otwarcia spotkania branży mleczarskiej, które obyło się dziś w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas debaty

Fot. Minister Marek Sawicki podczas debaty

- Jeśli nie potrafimy się wszyscy zebrać w jednym miejscu i wspólnie dyskutować o sytuacji w branży, to oznacza, że silniejsza jest bezpośrednia konkurencja niż chęć współpracy – podkreślił szef resortu rolnictwa.

- Dziękuję jednak wszystkim przedstawicielom branży mleczarskiej za dobre wykorzystanie ostatnich 25 lat, a zwłaszcza ostatnich 11. Sektor dokonał ogromnej przemiany i stał się jednym z najnowocześniejszych – powiedział minister Sawicki.

- Ta branża najlepiej odczytała w tym czasie zapotrzebowanie rynku europejskiego – dodał minister.

Minister zwrócił uwagę, że w rzeczywistości wiedzieliśmy już w 2002 roku, że w perspektywie czeka nas zniesienie kwot mlecznych.

- Wahania na rynku mleka pojawiają się co jakiś czas, a od roku mamy do czynienia z kryzysem na rynku światowym i rynku europejskim – podkreślił szef resortu dodając, że – dlatego właśnie powinniśmy wspólnie poszukać najlepszych rozwiązań.

- Choć pojemność rynku krajowego jest ograniczona, to jednak nie jest jeszcze w pełni wykorzystana – zwrócił uwagę minister.

Marek Sawicki zachęcał do dyskusji o możliwościach rozwoju sprzedaży wyrobów branży mleczarskiej w Polsce i na rynkach światowych.

- Dziś musimy zastanowić się jakie podjąć działania, jakie przyjąć rozwiązania, aby dalej być konkurencyjni – apelował szef resortu rolnictwa do uczestników spotkania podkreślając jednocześnie konieczność przyspieszenia procesów konsolidacyjnych.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

O polskim mleku 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; minister; resortu; branży; polskim; podczas; jednym; spotkania; rozwoju; ostatnich; mleczarskiej; sytuacji; powiedział; zwrócił; dziękuję; podkreślił; rolnictwa; jednak;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »