Phil Hogan, Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, Ministrowie Rolnictwa UE, przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii w Polsce dyskutować będą o przyszłości światowego rynku mlek

 

FSM r logo FSMForum Spółdzielczości Mleczarskiej (FSM) to wielkie wydarzenie w branży mleczarskiej. W tym roku, w terminie 18-20 października 2017 r. odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Uczestnicy konferencji oraz zaproszeni goście dyskutować będą o przyszłości światowego mleczarstwa, cenach, nowych rynkach, Brexicie i jego skutkach dla rynku mleka oraz nowych propozycjach w zakresie zmian Wspólnej Polityki Rolnej.


- Przed światowym mleczarstwem wielkie wyzwania - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum - Ogromne ilości mleka w proszku w magazynach unijnych, szalejące ceny masła, umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią, Brexit oraz inne ważne dla produkcji i przetwórstwa mleka tematy zdominują tegoroczną edycję.


W tym roku w Forum weźmie udział bardzo dużo firm mleczarskich spoza Polski. Świadczy to o coraz większym prestiżu polskiej konferencji.


- Piętnaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy organizować naszą konferencję nawet nie przypuszczałam, że rozrośnie się ona do tak ogromnego przedsięwzięcia, z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju europejskiego i światowego mleczarstwa - dodaje Agnieszka Maliszewska - Świadczy to też o tym, że polskie mleczarstwo zaczyna być bardzo znaczącym punktem na światowej mapie polityki mlecznej.


Wśród prelegentów zagości Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA) – Michel Nalet, który podzieli się swoją wiedzą na temat znaczenia handlu i wspólnego rynku jako kluczowych czynników do osiągnięcia sukcesu w europejskim mleczarstwie. Mike Petersen – Specjalny Wysłannik Nowej Zelandii ds. Rolnictwa i Handlu Towarami Rolnymi zaprezentuje stanowisko Nowej Zelandii w zakresie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

FSM r logo FSM
TAGI: zelandii; światowego; handlu; dyskutować; będą; przyszłości; rolnictwa; wolnym; nowych; Świadczy; wielkie; bardzo; ; zakresie; polityki; europejskiego; komisji; przedstawiciele; brytanii;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »