Paweł Katolik- uporządkowaliśmy bieżące sprawy i przygotowaliśmy się na mocne uderzenie

 

 
Początek Nowego Roku sprzyja podsumowaniom minionego. Dla przedstawicieli przemysłu spożywczego był on wyjątkowy. 2018 nie był łatwym rokiem, ale bardzo dynamicznym. Plusy i minusy minionych 365 dni przedstawia Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP, globalny dystrybutor dodatków piekarniczych i cukierniczych.
 
 
 
Paweł Katolik prezes Zarządu KATOLIK GROUPRok 2018 przyniósł nam zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Był intensywny i ciekawy. Prawdę mówiąc tyle się działo, że nie zauważyliśmy kiedy dobiegł końca. W grudniu 2017 w drodze przetargu zakupiliśmy w raciborskiej strefie ekonomicznej dwie działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 2 ha, które były zapowiedzią tego, co wydarzyło się w minionym roku. Tak jak wspominałem bardzo dynamicznego.

U
dało nam się ukończyć projekt budowy hali produkcyjno- magazynowej liczącej 4500 mkw, biurowca o powierzchni 700 mkw oraz zbiorników na siemię lniane o pojemności 4 tys. ton, które w tym roku staną w Raciborzu, przy ul. Komunalnej. W związku z dużym zapotrzebowaniem i rosnącą sprzedażą planujemy również uruchomić kolejną linię produkcyjną do czyszczenia ziaren. Na ten cel pozyskaliśmy aż 45 proc. środków zewnętrznych.
 
Oddział naszej firmy mieści się również w Obornikach Śląskich. W minionym roku bardzo mocno rozwinął sprzedaż, co skutkowało zakupem działki inwestycyjnej na tamtym terenie.

Mim
o że rok, ze względu na globalną suszę i wzrost walut, do najłatwiejszych nie należał, powiększyliśmy portfel zamówień. Pozyskaliśmy 7 nowych, zagranicznych rynków zbytu. Wiemy, że dużo firm boryka się z brakami kadrowymi, nas ten problem szczęśliwie ominął. Do naszego zespołu dołączyło kilku cenionych specjalistów, m.in. do działu zakupów, marketingu oraz spedycji.
Każdego roku staramy się uczestniczyć w branżowych targach. W 2018 roku byliśmy na największych, tego typu przedsięwzięciach w Europie, m.in. w Paryżu, Kolonii i Poznaniu. Angażowaliśmy się również w życie lokalnego społeczeństwa i przedsiębiorczości.

Uczestniczyliśmy m.in. w k
onferencjach dotyczących rozwoju biznesu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 
Wspólnie pobiegliśmy w charytatywnym Mini Rafako Półmaratonie w Raciborzu, z którego dochód w całości przekazany został na leczenie niepełnosprawnej dziewczynki Magdy. Zaangażowaliśmy się w kietrzański charytatywny Aqua Fitness Maraton- Pomagamy Madzi (dziewczynce walczącej z nowotworem). Takie działania bardzo scalają nasz zespół i dają energię do podejmowania nowych wyzwań.

Zostaliśmy sponsorem tytularnym raciborskiej drużyny siatkarskiej Nowiny.pl Katolik Group Volleyball Team oraz sponsorem klubu piłkarskiego
GLKS Włókniarz Kietrz.
 
Minusem ubiegłego roku był ogrom biurokracji i wciąż zmieniające się przepisy, które dały nam we znaki. Co do pozostałych minusów...Myślę, że postaramy się zamieniać je w plusy. Nie wszystko z zamierzeń zawsze się udaje, jednak trzeba to wykorzystać jako naukę na przyszłość, gdy będziemy realizować kolejne pomysły.

W bieżącym roku mamy wiele planów na dalszy rozwój firmy. Priorytetem jest inwestycja w Raciborzu. Pierwszy kamień milowy mamy już za sobą. Niebawem zrobimy następny. Oprócz przeniesienia siedziby firmy z Kietrza do raciborskiej strefy ekonomicznej, intensywnie przygotowujemy się do wypuszczenia na rynek konfekcji. Więc ani na chwilę nie zwalniamy tempa, przed nami nowe wyzwania i nowe możliwości!
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Autor zdjęcia: Szymon Kamczyk/ Adventure Media
Na zdjęciu: Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP
***
KATOLIK GROUP - to globalny dystrybutor dodatków dla piekarnictwa i cukiernictwa standardowych oraz BIO. Firma nastawiona jest na ciągły rozwój. Już niebawem rozpocznie się budowa nowej przestrzeni biznesowej w Raciborskiej Strefie Gospodarczej przy ul. Komunalnej. Obecnie swoją główną siedzibę ma w Kietrzu, posiada także oddziały w Obornikach Śląskich oraz nowoczesną linię produkcyjną do oczyszczania ziaren w Olkuszu. Rocznie importuje aż 15 tysięcy ton siemienia lnianego, co pozwala firmie wieść prym wśród tego typu przedsiębiorstw w kraju. Szczegóły na stronie: www.katolikgroup.pl oraz w poratu Facebook.com/KatolikGroupSp.zoo.
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Paweł Katolik prezes Zarządu KATOLIK GROUP
TAGI: bardzo; paweł; raciborskiej; strefie; katolik; również; które; globalny; dystrybutor; dodatków; sponsorem; obornikach; powierzchni; działki; prezes; minionym; adventure; racibo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »