Pałac i Stadnina Walewice z certyfikatem Najlepszy Produkt Turystyczny 2016

Pałac i Stadnina Walewice otrzymały certyfikat Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego w regionalnym konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016. Przed spółką etap krajowy.


walewice stadnina 2 1Konkurs ROTWŁ miał na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w województwie łódzkim. Do krajowego etapu konkursu jury wytypowało na pierwszy miejscu Pałac i Stadninę Walewice, a na drugim i trzecim - łódzkie Muzeum Animacji SE-MA-FOR i Planetarium EC1. Te podmioty będą kandydowały do kolejnej nagrody na etapie krajowym - Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.


– Jesteśmy dumni, że jury Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego doceniło walewicki pałac i stadninę koni. Jest to dla nas potwierdzeniem tego, że umiejętnie łączymy naszą działalność hodowlaną i rolniczą z promocją oferty rekreacyjno-wypoczynkowej, którą adresujemy do turystów indywidualnych, grup, rodzin oraz miłośników koni – mówi Jacek Chołuj, zarządzający spółką Stadnina Koni Walewice, należącą do Agencji Nieruchomości Rolnych. – Warto tu zaznaczyć, że walewicki pałac ma cechy centrum szkoleniowego, z 70 miejscami noclegowymi i zapleczem konferencyjnym. Prowadzimy w nim również ożywioną działalność artystyczną, organizując koncerty i wernisaże oraz goszcząc regionalnych artystów. Dbamy o promocję historii miejsca i dążymy do zaspokojenia potrzeb informacyjnych w zakresie turystyki. Naszym gościom pokazujemy oryginalne wnętrza pałacowe z epoki napoleońskiej i stadninę koni małopolskich, zachęcamy do degustacji walewickiego karpia, hodowanego ekologicznie w naszym gospodarstwie czy proponujemy naukę jazdy konnej jako aktywną formę spędzania czasu wolnego. Wszystkich tych, którzy jeszcze u nas nie byli, serdecznie zapraszam do Walewic! – dodaje.


Pałac i Stadnina Walewice tworzą kompleks z ponad 200-letnią historią. Pałac z 1783 r. rozsławia romans Marii Walewskiej z Napoleonem Bonaparte. Największą atrakcją jest tu państwowa stadnina z hodowlą koni rasy półkrwi angloarabskiej oraz szkółka jeździecka dla amatorów i zawodowców z krytą ujeżdżalnią, hipodromem i pensjonatem dla koni. Kompleks organizuje codzienne zwiedzanie pałacu i stadniny z przewodnikiem czy wydarzenia kulturalne. Razem z tutejszym klubem jeździeckim Gabon Walewice organizuje zawody WKKW i w skokach przez przeszkody. Położony jest przy Łódzkim Szlaku Konnym i dwóch szlakach rowerowych.
Przedstawiciele Pałacu i Stadniny Walewice odbiorą Certyfikat ROTWŁ podczas XXIII Targów „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”, które odbędą się w 17-19 marca 2017 r. w Łodzi.

Źródło: walewice.pl

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

walewice stadnina 2 1
TAGI: pałac; stadnina; walewice; ; organizacji; najlepszy; produkt; stadniny; walewice; ; pałacu; kompleks; naszym; działalność; region;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »