PIKNIK WIEPRZOWY W DROSZKOWIE

W dniu 19 sierpnia br. w Droszkowie k. Zielonej Góry podczas dożynek gminnych Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy. Piknik w całości został sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Tego dnia, zmienna i kapryśna ostatnimi czasy pogoda dopisała i po deszczowej nocy, wyjrzało wyczekiwane słońce. Boisko wypełniły liczne stoiska sołeckie oraz tłumnie przybywający uczestnicy imprezy.

Głównym celem zorganizowanego Pikniku była promocja mięsa wieprzowego, a o jego wysokich walorach smakowych mógł przekonać się każdy, kto tego dnia zawitał do Droszkowa.

Wśród wielu smakowicie przygotowanych potraw znalazły się: udziec pieczony, zupa gulaszowa, schab faszerowany śliwką i morelą, karkówka w warzywach, karkówka pieczona, żeberka w kapuście, tradycyjne mielone i schabowy. Powodzeniem cieszyły się również pieczone na grillu kiełbaski, kaszanki i boczek, a na cierpliwych, stojących w długiej na 40 m kolejce, czekała prawdziwa uczta w postaci pieczonych w cieście prosiaków.

Degustacji towarzyszyły liczne zabawy i konkursy. Dla dzieci podczas całego trwania imprezy odbywały się zawody np. hula-hop, rzut do celu, przejście z łyżką pingpongową na łyżce, zabawa: „kto ma więcej piegów” polegająca na przyklejeniu drugiej osobie w jak najkrótszym czasie jak najwięcej papierowych piegów oraz strzelanie z pistoletu wodnego do puszek. Ponadto kącik plastyczny: „kto w chlewiku mieszka” oraz „baloniada” czyli losowanie baloników z zadaniami.

Również dorośli mogli wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w konkursie wiedzy lub sprawnościowym: „balonowe schabowe”. W konkursie wiedzy przydatne okazywały się broszury informacyjne „Smaczne i zdrowe. Czyli wieprzowina na naszym stole” rozdawane przez hostessy podczas trwania pikniku.

Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołów ludowych: Bolero, Kargowiacy, Winne Grona oraz chór „Cantemus Domino”.

Wszystkim biorącym udział w imprezie dziękujemy i zapraszamy na kolejny piknik!

 A. Jędrzejko

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: piknik; podczas; droszkowie; udział; karkówka; konkursie; „kto; wiedzy; rolnicza; trwania; wieprzowy; towarzyszyły; liczne; mięsa; pistoletu; papierowych; piegów; strzelanie; na;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »