O polskiej żywności w Indiach

Minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się dziś ze swoim hinduskim odpowiednikiem ministrem Radha Mohan Singhem. Rozmowy były częścią oficjalnej wizyty, która ma na celu zwiększenie możliwości eksportowych polskich produktów.
Fot. Minister Marek Sawicki podczas otwarcia Targów Aahar 2015

Fot. Minister Marek Sawicki podczas otwarcia Targów Aahar 2015

Podczas spotkania omówiono kwestie weterynaryjne i fitosanitarne. Polski minister zaapelował o przyspieszenie prac nad uzgodnieniem procedur dopuszczających nasze towary na indyjski rynek oraz zachęcił do współpracy w zakresie doradztwa, nauki i przetwórstwa. Obaj ministrowie zgodzili się, że w dalszych rozmowach będą brali udział eksperci z obu państw.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania podkreślali, że pomimo dużego potencjału obu krajów, wymiana handlowa produktami rolnymi jest nadal znikoma.

- Jesteśmy na Indie otwarci i oczekujemy wzajemności. Oprócz produktów mleczarskich, wieprzowych i drobiowych chcielibyśmy zainteresować hinduskich konsumentów polskimi jabłkami – mówił Marek Sawicki. Podkreślał, że żywność produkowana w Polsce jest bezpieczna, zdrowa i najwyższej jakości. Do jej produkcji zużywa się jedną trzecią ilości nawozów wykorzystywanych w pozostałych krajach UE. Około 75 % eksportu rolno-spożywczego trafia na bardzo wymagający rynek europejski.

Dzisiejsze spotkanie było kontynuacją styczniowych rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z hinduskim wiceministrem rolnictwa. W nawiązaniu do tamtej wizyty Marek Sawicki poinformował, jakie projekty promocyjne są przewidziane do realizacji na terenie Indii, na przykład w ramach programu Go India.

Hinduski minister rolnictwa otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce i zapoznania się na miejscu z możliwościami współpracy, także w zakresie edukacji i nadzoru nad żywnością, oraz do udziału w wystawie produktów i technologii rolno-spożywczej, która będzie miała miejsce jesienią w Poznaniu.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

O polskiej zywnosci w Indiach 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; minister; która; polskiej; spotkania; zakresie; indiach; żywności; wizyty; produktów; ; polsce; kontynuacją; spotkanie; bardzo; trafia;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »