Nawóz azotowy - mocznik. Cena za jaką warto go kupić

agriculture 89168 640Czym jest mocznik? Dlaczego warto zainwestować w nawóz azotowy? Do jakiej gleby jest wskazany a dla jakiej niekoniecznie? Gdzie szukać produktu czystego i godnego polecenia? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się poniżej.

Mówiąc o nawozach warto wspomnieć, że dzielą się na specjalne grupy i każdy z nich ma poszczególne zadanie. Makro i mikro elementy to podstawa podziału nawozów. Każda z tych grup ma swoje przeznaczenie i określone działanie na odżywienie gleby. Nawóz azotowy jakim jest mocznik należy do pierwszej grupy, czyli makroelementów niezbędnych dla dobrego przygotowania podłoża do zasiewu czy sadzonek. Jeżeli jesteś zainteresowany ceną za mocznik sprawdzić na https://polfert.com.pl/

 

Czym jest mocznik?

Ten nawóz azotowy to małe, drobne, białe kuleczki, które cieszą się dużym popytem wśród znacznych potentatów rolnictwa, ale także wszystkich posiadających ogródki przydomowe. Mocznik – nawóz, który przyspiesza wzrost roślin oraz wspomaga przechodzenie ich w kolejne fazy rozwoju. Pomimo tego, iż w uprawie różnego rodzaju roślinności używane są również nawozy organiczne to nie posiadają one tak wielu składników odżywczych jak nawozy mineralne.

Mocznik jest organicznym związkiem chemicznym, który zawiera 46% azotu. Jest to związek chemiczny, który występuje naturalnie w glebie, niestety bardzo często jest go zbyt mało, aby zdołał odżywić rośliny. W związku z tym koniecznym jest zastosowanie go w uprawie. Nie mniej jednak azot jest pierwiastkiem nietrwałym w związku z czym należy wiedzieć jak go stosować, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W przeciwnym razie może zostać wymyty, przez co znajdzie się poza zasięgiem korzeni. Zaletą mocznika jest to, że posiada znaczną zawartość azotu, dlatego jeśli doszłoby do, nie do końca poprawnego, jego użycia nadal będzie skuteczny pomimo małych strat wywołanych wymyciem.

Dla jakiej gleby przeznaczony jest nawóz azotowy?

Mocznik ma bardzo szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o rodzaj gleby na której docelowo ląduje. Należy jednak pamiętać, że nie może zostać zastosowany na gruntach bardzo kwaśnych i mocno zasadowych oraz tych, które podlegały wapnowaniu przed planowanym nawożeniem. Jest to istotne, ponieważ mocznik silnie zakwasza ziemię w związku z tym najlepiej sprawdza się na podłożu o obojętnym Ph lub lekko kwaśnych.

 

Mocznik – cena 2019, to zagadnienie ważne dla rolników

Mocznik, cena tego nawozu tak jak w przypadku innych ulega zmianie. Wpływ na ostateczną wartość mają czynniki odpowiadające za jego wytworzenie oraz ogólny, globalny popyt na ten nawóz. Mówiąc o czynnikach należy wymienić między innymi ceny zarówno paliw, gazu, ropy czy samych zbóż. Dlatego szukając odpowiedniego mocznika, dbając jednocześnie o sferę ekonomiczną własnego biznesu warto znaleźć przedsiębiorstwo, które zajmuje się sprzedażą na skalę europejską. Dzięki tak szerokiemu rynkowi zbytu ceny są konkurencyjne względem ofert innych dystrybutorów.

Znanym potentatem nawozów importowanych i sprzedawanych nie tylko na terenie Polski, ale również w innych krajach UE jest firma Polfert Group. Zapoznając się z ich ofertą można stwierdzić, że mocznik – cena nieprzeciętnie korzystna, jest wizytówką jakości i dobrej efektywności każdego gospodarstwa.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ Nawóz azotowy - mocznik. Cena za jaką warto go kupić - NowoczesnaFarma.pl
Gość | 2019-09-09 14:22:13 | IP: 37.7.39.*
Kupiłem od tej firmy Polfert. Wszystko szybko i sprawnie. polecam

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

agriculture 89168 640
TAGI: mocznik; należy; nawóz; azotowy; które; innych; ; bardzo; jakiej; który; związku; nawozy; również; pomimo; jednak; nawóz; mocznik.; jeśli; dlatego; kupić;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »