Najlepsze polskie produkty mleczne

DSCN5251Młodzież z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz ich goście z gorącej Portugalii – rówieśnicy z Escola Secundária Alcaides de Fariaw w  Barcelos 24 kwietnia uczestniczyli 

w kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Cykl konferencji: Fakty i mity o mleku”.
Ta kulturalno-kulinarna wymiana była niebywałą okazją do zaprezentowania wysokiej jakości polskich artykułów mlecznych, które stanowią doskonałą bazę wielu potraw. 
 
Podczas przygotowania posiłków polscy uczniowie mogli na nowo odkryć i docenić walory  mleka, jogurtu oraz bogactwo serów żółtych i twarogowych. Portugalska młodzież zaś przekonać się do polskich produktów. Pod czujnym okiem – Magdaleny Gendźwiłł, blogerki kulinarnej, uczestnicy spotkania przygotowali m.in. pierogi z nadzieniem serowym, kaszą gryczaną i boczkiem, serniczki oraz pastę szpinakową. Wspólne gotowanie przebiegało w iście śpiewającej atmosferze. Zagraniczni goście spontanicznie intonowali portugalskie piosenki, wyrażając w ten sposób zachwyt z pobytu w naszym kraju. Młodzież porównywała kuchnię polską i portugalska. Stwierdziła, że podobnie w obu krajach wygląda śniadanie.
W Portugalii zazwyczaj składa się ono z mleka, jogurtu, płatków lub sera.
 
Spotkanie ukazało niewątpliwy potencjał w wykorzystaniu produktów mlecznych i – niestety – potwierdziło przysłowie „cudze chwalimy, a swojego nie znamy”.

Krótki filmik z przebiegu spotkania dostępny jest na facebooku Polskiej Izby Mleka:
https://www.facebook.com/PolskaIzbaMleka/
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia.
 
 „Cykl konferencji: Fakty i mity o mleku” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. 
 
Źródło: Polska Izba Mleka
Fot. Polska Izba Mleka

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

DSCN5251
TAGI: młodzież; ; konferencji:; najlepsze; spotkania; polską; portugalii; goście; polska; mleczne; polskie; produkty; portugalska.; kuchnię; naszym; porównywała; kraju.; stwierdziła; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »