Cynkomet wspiera rodzinę okaleczonego rolnika

 

 
Szlachetne Paczki” docierają już do potrzebujących rodzin. W ich przygotowania zaangażowali się także przedsiębiorcy, w tym producent maszyn rolniczych - Cynkomet z Czarnej Białostockiej.
 
Cynkomet szlachetna paczkaRodzina pana Piotra i pani Małgorzaty do niedawna radziła sobie dobrze - prowadzili gospodarstwo rolne, uzyskali dopłaty unijne na zakup sprzętu rolniczego. Jej sytuacja zmieniła się jednak diametralnie trzy miesiące temu, kiedy pan Piotr miał tragiczny wypadek - podczas belowania siana maszyna wyrwała mu rękę. Ręki nikt nawet nie próbował ratować. Obecnie pan Piotr próbuje wrócić do normalnego życia, ale nie jest już w stanie zadbać nawet o własne gospodarstwo. Po odliczeniu kosztów utrzymania i kosztownego leczenia, czteroosobowej rodzinie pozostaje niespełna 400 zł na osobę, a jest jeszcze do spłaty część kredytu – brakuje więc nawet na codzienne zakupy ubrań i żywności. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazała m.in. kabinę prysznicową, bo pan Piotr nie jest w stanie samodzielnie korzystać z wanny.
Cynkomet postanowił pomóc rodzinie. I to kompleksowo. Pomysł poparła cała załoga, która zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy. Wśród zakupionych podarunków – prócz kabiny prysznicowej z całym niezbędnym osprzętem dla niepełnosprawnych – znalazły się też lodówka, a także ubrania, pościel, środki chemiczne i żywność.
 
- Mamy nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia dla tej rodziny, znajdującej się w tak trudnej sytuacji życiowej, staną się chociaż na chwilę bardziej radosne - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy pomóc i sprawić, że na twarzach tych ludzi zagości uśmiech. Chcielibyśmy też podziękować za wspaniały kontakt wolontariuszce tej rodziny, która bardzo nam pomogła w kompletowaniu potrzebnych artykułów.
Cynkomet wraz z załogą regularnie wspiera różne inicjatywy pomocowe, kierowane zarówno do dzieci chorych, jak i tych z trudniejszym startem w życiu.
- W akcji „Szlachetna paczka” uczestniczyliśmy po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni - zapowiada Mariusz Dąbrowski. – To wspaniała inicjatywa, która wyróżnia się tym, że pomaga w sposób mądry i jest kierowana do osób rzeczywiście potrzebujących.
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Cynkomet szlachetna paczka
TAGI: ; cynkomet; która; wspiera; pomóc; mariusz; rodziny; ; cynkomet; także; wśród; stanie; okaleczonego; rodzinę; rolnika; chociaż; znajdującej; trudnej; sytuacji; życio;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »