shiuz__750 x 100 px_1

Bednary 2016

W tym roku międzynarodową wystawę rolniczą Agro – Show w Bednarach koło Poznania, której organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych odwiedziło, jak się szacuje ok. 140 - 160 tys. osób. Na niespełna 150 ha prezentowało się ponad 800 wystawców z kilkudziesięciu krajów. Mówi się, że jest największa wystawa plenerowa w Europie. Wśród setek tysięcy prezentowanych maszyn, każdy zainteresowany mógł znaleźć to, czego potrzebuje do swojego gospodarstwa.

1

 

Obecnie zakup nowych maszyn jest dokonywany przez rolników z wielką rozwagą. Każdy potencjalny nabywca szuka optymalnego produktu do swojego gospodarstwa, o odpowiedniej mocy i wydajności. Tak aby dana maszyna była idealnie dopasowana do wielkości gospodarstwa. By koszty jej zakupu i eksploatacji nie obciążały zbyt mocno ekonomicznie gospodarstwa.

Prócz tradycyjnych stoisk informacyjnych i wystawowych towarzyszyły imprezie seminaria, wykłady na różne tematy i panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne. Od wielu lat główną atrakcją lat Agro Show są jednak pokazy maszyn rolniczych podczas pracy. Właśnie to najbardziej lubią rolnicy. Ta forma prezentacji stała się już tradycją Agro Show. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych części imprezy. Możliwość zobaczenia konkretnej maszyny podczas pracy w polu, jak mówią odwiedzający wystawę rolnicy, daje o wiele lepszą wiedzę na temat jej wydajności czy zastosowanych rozwiązań technicznych. Co więcej, prezentowane na Agro Show maszyny to naprawdę bardzo wysokiej jakości produkty wykorzystujące najnowsze nowinki techniczne i technologiczne, często absolutne nowości na polskim rynku.

2

 

Tradycją jest, że wśród stoisk informacyjnych prezentuje się także stoisko Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wielkopolska Izba Rolnicza, jak co roku współobsługiwała izbowe stoisko. Rolnicy odwiedzający targi szukają informacji nt tego czym aktualnie zajmuje się samorząd rolniczy, przekazują także swoje uwagi i spostrzeżenia, które są przydatne w codziennej pracy samorządu rolniczego. Izby rolnicze, mimo krytycznych uwag niektórych opcji politycznych, są coraz bardziej doceniane i zauważane przez rolników.

WIR

 

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: maszyn; odwiedzający; maszyny; rolniczych; stoisk; każdy; najbardziej; także; swojego; wśród; informacyjnych; podczas; wystawę; bardzo; wysokiej; naprawdę; prezentowane; więcej; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »