Wakacje, wakacje, wakacje…

wakacjeWielkimi krokami zbliża się ten moment. Ostatni dzwonek usłyszymy już tuż, tuż. Uczniowie odbiorą upragnione świadectwa i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Na dwa, słoneczne miesiące odkładają plecak i myśli o szkole, pracach domowych i klasówkach. W końcu nadejdzie czas błogiego lenistwa, późnej pobudki oraz różnego rodzaju aktywności w gronie przyjaciół i znajomych. W jaki sposób zadbać o zdrowie i kondycje, podczas letniego odpoczynku?


Z odpowiedzią śpieszą bohaterowie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” Mleczna Kita i jej towarzysz Kot Mleczysław, którzy na upalne dni polecają mleko i przetwory mleczne. Produkty te świetnie chłodzą i nawadniają. Co więcej znakomicie sprawdzają się w połączeniu z owocami i warzywami, w formie koktajli lub pożywnych chłodników.


Ponadto mleko, mleczne produkty fermentowane, ser biały i żółty to prawdziwe bogactwo składników odżywczych. Znakomite źródło białka, tłuszczu, węglowodanów (laktozy) oraz składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas, fosfor, cynk i witamin A,D, E, K oraz witamin z grupy B. Zwłaszcza wapń podczas wakacji jest bardzo potrzebny, by dzieci miały mocne, wytrzymałe kości. Już jedna szklanka mleka pokrywa 25% dziennego zapotrzebowania na wapnia. Dlatego warto wypijać od 3 do 4 pełnych szklanek mleka, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek.


Program „Mamy kota na punkcie mleka” trwa cały 2019 rok i sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka. Kampania prowadzona jest przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zachęcamy do odwiedzania strony www.kochammleko.pl oraz fanpage na Facebooku by być na bieżąco. Mleczni bohaterowie mają zaplanowane wakacje. Możesz ich spotkać podczas letniego odpoczynku.

Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

wakacje
TAGI: wakacje; ; podczas; „mamy; punkcie; mleka”; wakacje.; letniego; bohaterowie; kampanii; witamin; mleka.; produkty; polską; wakacje…; składników; mineralnych; potrzebny; ; prawdziwe;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »