Wiele osób, które pracowały w korporacjach, na bardzo dobrze płatnych stanowiskach, nagle postanowiło rzucić pracę i uciec z miasta na wieś. W poszukiwaniu spokojniejszego trybu życia, a jednocześnie nadal chcą pracować i zarabiać.
Downshifting to nowy trend społeczny, który już kilka lat temu dotarł także do Polski. Dobrze zarabiający ludzie, pracujący często w korporacjach, nagle postanawiają rzucić dobrze płatną pracę i przenieść się na prowincję. Szukają tam spokoju i wolniejszego trybu życia, bez stresu, ciągłej pogoni za sukcesem i większą ilością pieniędzy.
Downshifting to zmiana stylu życia na prostszy. Początkowo ten termin odnosił się jedynie do pracy - rezygnowano z dobrze płatnych etatów, by móc więcej czasu spędzać z rodziną. Z czasem jednak downshifting zawładnął światem na dobre - zmienia on podejście nie tylko do pracy, ale również do konsumpcjonizmu, potrzeb i relacji z ludźmi.
Dla takich osób, które chcą zwolnić, żyć spokojniej, często na łonie natury, gdzieś na prowincji, a jednocześnie nadal zarabiać, świetną propozycją jest hodowla ślimaków.
W Polsce rynek hodowli ślimaków dopiero się kształtuje. Dane GUS mówią o ponad 400 kg ślimaków trafiających do Polski i ponad 6 tys. kg eksportowanych (żywych, mrożonych czy wędzonych). Jednak, jak ocenia Damian Gajewski, Prezes Zarządu Polish Snail Holding ze względu na specyfikę i ułatwienia handlu wewnątrz UE, dane GUS są bardzo mocno niedoszacowane. Utrzymuje się jednak tendencja rosnącego zainteresowania hodowlą ślimaków jako ciekawego i dochodowego projektu biznesowego.
- Polish Snail Holding zapewnia hodowcom pełną obsługę zakładanego biznesu. Nasza rola w tym procesie jest kluczowa, ponieważ po zakończeniu cyklu gwarantujemy hodowcy odkupienie wychodowanych ślimaków. Trudno w tym biznesie znaleźć nabywcę samodzielnie - wyjaśnia Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.
Firma z Elbląga szkoli i wspiera hodowców w Polsce, Bułgarii, na Litwie, Ukrainie, Słowacji, Łotwie, Cyprze oraz w Niemczech i we Włoszech oraz jako jedyna polska firma w Nigerii i RPA. Od lat Polish Snail Holding jest jednym z głównych liderów tego segmentu produkcji spożywczej na rynku polskim.
Co jest potrzebne do hodowli ślimaków? Ziemia z dostępem do wody, pomieszczenie z energią elektryczną oraz silna motywacja do zaangażowania się w ten biznes. Dobrą informacją jest otwartość banków na finansowanie tego rodzaju produkcji, istnieją także możliwości pozyskania dofinansowania unijnego lub agencji rolnej.
Czy hodowla ślimaków może być rentowna? Wyprodukowanie 1 kg ślimaka nie powinno kosztować więcej niż 3,5-5 zł. Natomiast ceny skupu od paru lat kształtują się na poziomie 8-18 złotych za kilogram.
Ludzie uciekają z wielkich miast od odpowiedzialnej finansowo pracy czy krzyczących szefów. Szukają sposobu by nie żyć w stresie i pod ciągłą presją. Problemem dla nich staje się również zwrócenie życia w kierunku pustych potrzeb generowanych przez masowe media i bezsensowne wydawanie pieniędzy by sprostać wymaganiom narzuconym przez społeczeństwo. Downshifting ma pomóc w podniesieniu zadowolenia z życia, realizacji marzeń, potrzebie koncentracji na tym, czego nie da się kupić, łapania chwil, które mogą bardzo łatwo uciec.
Aby jednak zapewnić sobie możliwość spokojniejszego, wolniejszego trybu życia, bez stresu i gonitwie w korporacji, warto zainteresować się hodowlą ślimaków. To może być świetny pomysł na biznes właśnie w stylu downshifting.
Jeśli zainteresowała Ciebie perspektywa zarabiania na hodowli ślimaków, skontaktuj się z firmą Polish Snail Holidng. Specjaliści tej firmy udzielą wszystkich niezbędnych informacji i zapewnią profesjonalne szkolenie, aby Twoja hodowla okazała się biznesem w pełni opłacalnym.
Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją, badaniami naukowymi.
Polish Snail Holding