Polish Snail Holding – globalny lider w branży hodowli ślimaków jadalnych usprawnia farmy hodowli tych zwierząt na całym świecie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikatowych rozwiązań oraz posiadaniu olbrzymiego „know-how” w tej branży hodowlanej. Tam, gdzie inni nie dają rady w rozwoju hodowli ślimaków, polska spółka PSH wprowadza zmiany, które dają oczekiwane efekty.
Polish Snail Holding, polska firma z siedzibą w Elblągu, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w branży hodowli ślimaków jadalnych, zaprojektowała i wdrożyła najnowocześniejszą i najbardziej wydajną technologię hodowli tych zwierząt, po którą zgłaszają się hodowcy z całej Europy czy Afryki.
PSH, w swoim wieloletnim okresie funkcjonowania, wyszkoliła już hodowców z takich krajów jak Nigeria, Republika Południowej Afryki, Chiny, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Cypr, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Polska.
Dzięki zastosowaniu własnych, autorskich rozwiązań w dziedzinie projektowaniu parku hodowlanego, zaplecza technicznego, paszy czy nawet specjalnej linii produkcyjnej ślimaków, PSH nie tylko było w stanie stać się liderem tej branży w Polsce i w Europie, ale również wprowadzić szerokie działania konsultingowe dla już istniejących przedsiębiorstw prowadzących własne hodowle ślimaków.
Po technologię i wiedzę PSH zgłaszają się firmy praktycznie z całego świata, zwłaszcza te, które napotykają problemy w prowadzonych hodowlach ślimaków. To powoduje, że specjaliści Polish Snail Holding zaczynają działać w stylu przypominającym znany program „Kuchenne Rewolucje”. Jeżdżą do już istniejących ferm hodowli ślimaków, które mają problemy, analizują ich sytuację, wprowadzają własne zmiany i „stawiają je na nogi”.
- W ten sposób usprawniliśmy dziesiątki ferm na całym świecie – mówi Paweł Piwowarski. – Ostatnia nasza podróż odbyła się do Gruzji, gdzie dokonaliśmy zmian w wielu przedsiębiorstwach hodujących ślimaki w tym kraju, wprowadziliśmy odpowiednie i konieczne zmiany oraz wdrożyliśmy naszą technologię hodowlaną, popartą sukcesami przez wiele lat.
Specjaliści PSH zawsze zaczynają swoje działania od przeprowadzenia audytu obecnie funkcjonującej firmy hodowlanej, przedstawiają popełnione błędy oraz propozycje ich naprawy. Zawsze też pod uwagę brane są warunki klimatyczne, w jakich działają fermy hodowli ślimaków. Następnie wdrażane są rozwiązania proponowane przez Polish Snail Holding oraz autorska technologia hodowli ślimaków.
- W ten sposób usprawniliśmy dużą ilość firm hodowlanych nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie. Jesteśmy marką rozpoznawalną globalnie. Stąd zgłaszają się do nas nie tylko hodowcy z Europy, ale również z Afryki. Prawdopodobnie kolejną naszą misją będzie Nigeria – dodaje Paweł Piwowarski.
Polish Snail Holding to ponad 20 lat doświadczenia oraz około dwóch tysięcy zaprojektowanych i uruchomionych farm ślimaków w Europie i na świecie. Spółka PSH kompleksowo zajmuje się hodowlą ślimaków Helix aspersa Maxima i Muller oraz gatunkami z grupy Achatina (głównie w krajach afrykańskich).
Prowadzi szkolenia z zakresu profesjonalnego chowu i hodowli ślimaków, projektuje i uruchamia hodowle na zlecenie, a także tworzy i nadzoruje grupy hodowlane.
- Nasz dział badawczo- rozwojowy nieprzerwanie prowadzi badania aby zawsze móc zapewnić naszym klientom i hodowcom najlepsze światowe rozwiązania, jesteśmy liderem w handlu oraz przetwórstwie wyżej wymienionych gatunków ślimaka, a także chronimy dziko żyjące gatunki ślimaków – dodaje Damian Gajewski, prezes spółki PSH.
Misją PSH jest kompleksowa działalność związana z rozpowszechnianiem i doskonaleniem towarowej hodowli ślimaka jadalnego w Polsce, Europie i na świecie. Celem spółki jest przekazanie hodowcom najnowszych osiągnięć technologicznych w zakresie profesjonalnej, zarobkowej hodowli ślimaka, oraz całoroczna pomoc i konsulting hodowli z nami współpracujących.
Artykuł partnera