Jak założyć pasiekę – relacja ze szkolenia

W dniu 18 listopada 2020 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu zorganizowane zostało szkolenie pt. „Jak założyć pasiekę?”. Szkolenie miało formę webinarium, więc w bezpieczny i wygodny sposób można było wysłuchać wykładów.

Tematyka szkolenia była skierowana zarówno do doradców z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego i doradców prywatnych chcących rozpocząć prowadzenie pasieki. Przedstawione prezentacje dotyczyły podstawowej tematyki związanej z zakładaniem i prowadzeniem pasieki oraz legalnym wprowadzeniem produktów pszczelich na rynek.

 Omówiono tematy związane ze spotykanymi w Polsce i za granicą typami pasiek i gospodarki pasiecznej. Zwrócono uwagę na ogólne zasady zakładania pasieki oraz skład rodziny pszczelej. Dużo pytań pojawiło się odnośnie najczęściej spotykanych typów uli oraz wyboru typu uli do pasieki przydomowej.

W szkoleniu uczestniczyło blisko 200 osób związanych z pszczelarstwem lub planujących założyć pasiekę.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wyżej wymienioną tematyką, oraz licznymi pytaniami dotyczącymi pszczelarstwa ekologicznego, rozważymy możliwość (jeśli warunki na to pozwolą), zorganizowania szkolenia wyjazdowego do pasieki. Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej.

 Do pobrania:

Prezentacje ze szkolenia


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

1098ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: prosto; gospodarstwa; rozwoju; także; rolnictwa; Żywność; minister; ardanowski.; ministra; ; sprzedaż; informacje; wiedzieć; trzeba; publikacji; produktów.; gospodarstwie; wytworzo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »