Realizacja PROW na lata 2007-2013, zmiany zachodzące w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz przyszłość WPR – relacja z konferencji

PROW konf 1W dniu 11 grudnia 2012 roku w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja pt. „Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, zmiany zachodzące w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej”. Konferencja została skierowana do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich oraz przedstawicieli rolniczych organizacji związkowych i samorządu rolniczego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, oraz przedstawiciele doradztwa rolniczego, a także przedstawiciele mediów.

 loga PROW

Celem konferencji było przedstawienie następujących zagadnień:

  1. Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w Polsce.
  2. Przykłady projektów zrealizowanych przy udziale środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
  3. Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na zmiany zachodzące w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
  4. Perspektywa na lata 2014-2020 i zarys kierunków rozwoju obszarów wiejskich.
  5. Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej.

Konferencja była zakończeniem cyklu 16 szkoleń organizowanych we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego w poszczególnych województwach, mającymi na celu promocję polskich obszarów wiejskich, ich rozwoju przy udziale środków PROW 2007-2013 oraz dorobku kulturalnego.
Na podstawie ankiet i licznych głosów można stwierdzić, że zorganizowana konferencja spełniła oczekiwania uczestników, a prezentowane tematy zostały przedstawione w sposób profesjonalny. Najczęstszymi zagadnieniami wymienianymi przez uczestników jako temat przyszłych konferencji lub szkoleń, były przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku oraz działania PROW na lata 2014-2020.

PROW konf 2  PROW konf 3  PROW konf 4  PROW konf 5  PROW konf 6

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

PROW konf 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wiejskich; rozwoju; obszarów; przyszłość; doradztwa; programu; konferencji; obszarach; rolnictwie; zmiany; 2007-2013; ; polityki; konferencja; 2007-2013; realizacja; przedstawici;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »