Zawody WKKW w Walewicach

W dniach 13-14 lipca br. w Stadninie Koni Walewice odbyły się Zawody WKKW o randze ogólnopolskiej – Zawody krajowe w pięciu klasach, Eliminacje Pucharu Polski oraz Eliminacje Otwartej Ligi Mazowsza. Konie mogły także zdobywać kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Łącznie startowało 120 koni. Najtrudniejszy konkurs o randze 2* patronatem objęli: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Stadniny Koni Walewice.

Zawody w Walewicach dawały możliwość startów zawodnikom i koniom w różnym stopniu zaawansowania w sporcie, konkursy od LL-70 do 2*. 13 lipca br odbywały się przejazdy w ujeżdżeniu na dwóch czworobokach, a potem poszczególne konkursy skoków przez przeszkody. Następnego gnia w malowniczej scenerii stadniny i jej okolic odbywał się cross świetnie wkomponowany w warunki terenowe. Stadninę Koni Walewice  reprezentowało pięć klaczy. Startowały również konie wyhodowane w Walewicach, które wcześniej zostały sprzedane.

Bardzo dobrze zaprezentowały się klacze, które osiągnęły sukces na tegorocznej Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Wiceczempionka z Poznania – klacz Lukrecja zajęła  3-m-ce w swojej klasie, a trzecia klacz Narodowej Wystawy Digesta zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW.

Sprawne działanie organizatorów, a do tego sprzyjająca pogoda sprawiły, że uczestnicy dwudniowych rywalizacji bardzo wysoko ocenili organizację zawodów w Walewicach.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

2 miniatura 1
TAGI: ; ; zawody; polski; walewicach; eliminacje; mistrzostw; narodowej; konkursy; ośrodek; które; wsparcia; randze; ; stadniny; młodych; sukces; hodowlanych; poznaniu.; zwi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »