XIX Agro – Show przeszło do historii

W dniach 22- 25 września 2017 r. w Bednarach miała miejsce największa wystawa rolnicza w Europie Agro-Show. Na prawie 120 ha wystawiało się ponad 800 wystawców z Europy i nie tylko. Wystawę odwiedziło prawie 150 tys. osób.

1

 

Wstęp na teren wystawy, jak i korzystanie z parkingów było bezpłatne. Każdy mógł też liczyć na darmowy katalog wystawy wydawany przy wejściu. Katalog zawiera listę wystawców i najpotrzebniejsze informacje wraz z mapą rozmieszczenia poszczególnych stoisk.

Impreza organizowana jest od 1999 roku. Początkowo była Wystawą maszyn i urządzeń rolniczych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Do wystawców z branży techniki rolniczej dołączyli również producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, pasz oraz innych branż związanych z rolnictwem. Nieodłączną częścią wystawy są pokazy maszyn. Właśnie ten pokaz pracy maszyn jest magnesem przyciągającym najwięcej odwiedzających. Obserwowanie maszyn podczas pracy najbardziej lubią rolnicy. Ta forma prezentacji stała się już tradycją Agro Show. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych części imprezy. Możliwość zobaczenia konkretnej maszyny podczas pracy w polu, jak mówią odwiedzający wystawę rolnicy, daje o wiele lepszą wiedzę na temat jej wydajności i zastosowanych, bardzo często nowatorskich rozwiązań technicznych. Co więcej, prezentowane na Agro Show maszyny to naprawdę bardzo wysokiej jakości produkty wykorzystujące najnowsze nowinki techniczne i technologiczne, często absolutne nowości nie tylko polskim rynku, również na runku światowym.

W opinii obserwatorów tego przedsięwzięcia, jest ono nie tylko największą imprezą tego typu w Europie, ale też najlepiej zorganizowaną. Jest to „Mercedes” a nawet „Rolls Royce” wśród wystaw rolniczych.

Podczas XIX AGRO SHOW rozstrzygnięto konkursy organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: Serwis na Medal, Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal – konkurs kierowany do uczniów szkół rolniczych.

Rozstrzygnięto również konkurs na bezpieczne gospodarstwo rolne, organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego.

2

 

Agro – Show to nie tylko wystawa ale także konferencje i seminaria, których tematem są aktualne problemy rolniczej jaki nowinki technologiczne. Między innymi w dniu 24 września br. odbyła się debata na temat „System ubezpieczeń rolniczych-korzyści czy straty? Oczekiwania rolników i interesy firm ubezpieczeniowych” W spotkaniu uczestniczyli rolnicy i Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz i także przedstawiciele wiodących na rynku firm ubezpieczeniowych. Dyskutowano między innymi o wypracowaniu mechanizmów, które pozwolą rolnikom ubezpieczać uprawy i gospodarstwa jednocześnie nie nadwyrężając ich budżetów.

Bolączką podnoszoną przez rolników na wielu spotkaniach jest unikanie przez firmy ubezpieczeniowe wypłaty odszkodowań. Ubezpieczyciele robią wszystko aby nie wypłacać odszkodowań, mimo tego, że gdy agenci ubezpieczają uprawy to nie widzą żadnych problemów. A składki ubezpieczeniowe wcale nie są małe.

3

 

Tradycją jest, że wśród stoisk informacyjnych prezentuje się także stoisko Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wielkopolska Izba Rolnicza, jak co roku współobsługiwała izbowe stoisko. Rolnicy odwiedzający targi szukają informacji nt tego czym aktualnie zajmuje się samorząd rolniczy, przekazują także swoje uwagi i spostrzeżenia, które są przydatne w codziennej pracy samorządu rolniczego. Izby rolnicze, mimo krytycznych uwag niektórych opcji politycznych, są coraz bardziej doceniane i zauważane przez rolników.

Zainteresowanie wystawą było bardzo duże, z uwagi na ten fakt Biura Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej zorganizowały autokarowe wyjazdy rolników na wystawę Agro-Show. W sumie wyjechało kilka autokarów między innymi z powiatów: średzkiego, jarocińskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego.

M. Ceglarek

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: maszyn; także; między; wystawców; wystawę; bardzo; rolniczej; innymi; urządzeń; również; rolników; ubezpieczeniowe; wystawą; wśród; uprawy; rolniczych.; katalog; go;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »