Wojewoda Lubelski na innowacyjnej plantacji chmielu w Panieńszczyźnie 27 sierpnia 2019

 

Na spotkanie na innowacyjnej plantacji chmielu organizowane przez spółkę Polski Eko Chmiel oraz gminę Jastków pod patronatem Wójta Gminy Panią Teresę Kot, zaproszono władze Woj. Lubelskiego na czele z Wojewodą, Marszałkiem, Starostą; Ministrem Rolnictwa, Podsekretarza Stanu w MRiRW, Przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP, przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przedstawicieli departamentów Urzędu Marszałkowskiego odpowiedzialnych za rolnictwo, środowisko, programy rozwojowe, władze samorządowe lokalnych gmin, przedstawicieli Lubelskiej Izby Rolniczej oraz instytucji naukowych.

Obecność na spotkaniu potwierdził już między innymi Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, a z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Wice Marszałek Sebastian Trojak.

Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia o godz. 11.00 na innowacyjnej plantacji chmielu założonej w Panieńszczyźnie w ramach projektu badawczo – rozwojowego współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Jest to pierwsza i jedyna tego typu plantacja chmielu na świecie, na której wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnej uprawy tak ważnej dla Lubelszczyzny rośliny.  Projekt realizowany jest i nadzorowany przez spółkę Energy Composites, Rolniczy Zakład Doświadczalny „Jastków” Sp. z o.o. oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Polski Eko Chmiel S.A. jest spółką odpowiedzialną za komercjalizację i rozpowszechnianie efektów prac badawczych.

Spotkanie dotyczyć będzie strategii rozwoju Polskiego Chmielarstwa, zmian technologicznych w uprawie chmielu, zmian rynkowych i przepisów europejskich do których Polska musi się dostosować.

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: chmielu; innowacyjnej; plantacji; przedstawicieli; wojewoda; lubelski; panieńszczyźnie; sierpnia; urzędu; marszałkowskiego; rolnictwa; ; uprawy; władze; chmiel; rozwoju; spółkę; instytut; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »