Warzywa mało znane i nietypowe - wykorzystanie ich w przygotowywaniu posiłków

Kontynuując szkolenia z zakresu żywienia człowieka i szeroko pojętego wiejskiego gospodarstwa domowego, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na kolejne szkolenie, tym razem z zakresu żywienia człowieka, o tematyce: „Warzywa mało znane i nietypowe, wykorzystanie warzyw i owoców w przygotowywaniu posiłków”, które odbędzie się w siedzibie CDR w Brwinowie w dniach 26-27 listopada 2018 roku.
Szkolenie skierowane jest do pracowników z ośrodków doradztwa rolniczego zajmujących się tematyką gospodarstwa domowego, w tym żywienia rodziny, zdrowym stylem życia, współpracujących z kółkami gospodyń wiejskich oraz innych osób zainteresowanych proponowaną tematyką.


Potrawy z warzyw, które jeszcze kilkanaście lat temu mogły być bardzo popularne, stopniowo odchodzą do lamusa i stają się zapomniane. Ponadto warzywa i owoce powinny być bardzo istotnym elementem naszej codziennej diety, wskazują na to zalecenia żywieniowe, przedstawione w postaci piramidy żywieniowej, w której warzywa i owoce są u jej podstawy.


Celem szkolenia jest zatem przypomnienie warzyw i owoców zapomnianych lub mało znanych, które z powodzeniem mogą być wykorzystane do przygotowania posiłków i warto je przywrócić do menu. Zapoznanie z ich właściwościami odżywczymi i walorami kulinarnymi.


W części praktycznej uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności praktycznego użycia, wykorzystania warzyw i owoców mało znanych celem przygotowania potraw.
Zapomniane warzywa wracają do łask - niektóre z impetem, a inne po cichu, "tylnymi drzwiami". My to zrobimy z impetem.


Uczestnicy ponoszą koszty w wysokości:

  • pracownicy z ODR – koszt jednej osoby (tylko koszty administracyjne, tj. wyżywienie i nocleg) wynosi 177,17 zł;
  • pozostali - koszt uczestnictwa (koszty administracyjne i dydaktyka) 1 osoby w szkoleniu wynosi 575,00 zł (gdy VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych), w innym przypadku koszt szkolenia wynosi 575,00 zł + VAT.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy zainteresowanych o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 20.11.2018 r.


Osoba do kontaktu w sprawach:
- rekrutacji i organizacji: Justyna Zdunek tel. 22-125 62 07, e-mail: j.zdunek@cdr.gov.pl
- merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: m.pucek@cdr.gov.pl

Do pobrania:

Harmonogramlink zewnętrzny

Karta zgłoszenia uczestnictwalink zewnętrzny

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

external link symbol2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkolenia; warzywa; doradztwa; wynosi; które; warzyw; rolniczego; owoców; wykorzystanie; żywienia; przygotowywaniu; e-mail:; 575; 00; przypadku; zainteresowanych; uczestnictwa; koszty; b;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »