Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, mogą działać w dwóch formach – spółek akcyjnych oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, w skrócie nazywanych TUW-ami.
Pierwszym zakładem działającym w formie wzajemnościowej w powojennej Polsce, który uzyskał zezwolenie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń w dniu 10 października 1991 roku, było Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Pierwsza polisa została wystawiona pół roku później.
Pierwszą docelową grupą klientów (w TUW-ie zwanych Członkami) byli rolnicy, którzy po dzień dzisiejszy stanowią podstawową i najliczniejszą grupę Członków TUW „TUW”.
Mimo że coraz większy udział w procentowym udziale liczebności Członków naszego Towarzystwa stanowią Kościół Katolicki oraz samorządy terytorialne, to nadal nasza oferta kierowana jest przede wszystkim do rolników. To z myślą o nich, ich problemach i potrzebach, przygotowywane są zmiany do już istniejących produktów oraz propozycje nowych.
Od samego początku stawialiśmy i nadal stawiamy na bezpośredni kontakt z klientem. Wielu z Państwa jest z nami od samego początku. Wielu wciąż współpracuje z tym samym naszym przedstawicielem, co 10, 15 a nawet 24 lata temu.
Wiele informacji, czego w zakresie ubezpieczeń potrzebują rolnicy wiemy od nich samych, a także dzięki Izbom Rolniczym, z którym TUW TUW współpracuje od prawie 20 lat.
Dzięki Izbom rolnicy dowiadywali się o TUW-ie, a TUW dowiadywał się o potrzebach rolników. Dzięki tej współpracy na terenach wielu województw, w tym lubuskiego, powstały Związki Wzajemności Członkowskiej, mające na celu dbanie o dobro swoich członków w zakresie ubezpieczeń. Jakie ma to bezpośrednie przełożenie na przysłowiowego Kowalskiego z województwa lubuskiego?
Otóż, ów Kowalski przystępując do TUW-u i zawierając umowę obowiązkowego ubezpieczenia wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, zostaje automatycznie członkiem ZWC „Rolnik Lubuski”. W związku z tym faktem otrzymuje dodatkowe zniżki przy zawarciu innych umów ubezpieczenia, np. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, czyli płaci mniejszą składkę.
Od samego początku, tj. od 2006 roku uczestniczymy w programie obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich z dopłatami z budżetu Państwa.
Od ponad 20 lat zmieniamy siebie i swoje produkty tak, aby zarówno iść z duchem czasu i dostosowywać do wymagań czasów, w jakich przyszło nam żyć, a jednocześnie pamiętać o korzeniach i tradycjach, które są tak bardzo ważne i żywe dla środowisk rolniczych.
Mając na uwadze powyższe, stworzyliśmy dla rolników wiele produktów, które mają na celu ochronę ich mienia, efektów ciężkiej pracy, a także ich samych, ich rodzin i pracowników.
Oprócz ubezpieczeń, których zawarcie wymuszają na nas obowiązujące w Polsce przepisy prawne, typu wspomniane wyżej ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania i prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, oferujemy także szereg ubezpieczeń dobrowolnych, w tym mienia związanego z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, mienia stanowiącego ruchomości domowe, nagrobków cmentarnych naszych bliskich zmarłych, płodów rolnych, a także szereg ubezpieczeń maszyn i sprzętu rolniczego, również pod zabezpieczenia bankowe i leasingowe.
W październiku 2014 roku TUW „TUW” przystąpił do ogólnopolskiego projektu „Karta Dużej Rodziny” oferując swoim członkom szereg dodatkowych zniżek przy zawieraniu umów ubezpieczenia, dla osób posiadających „KDR”, również w zakresie ubezpieczeń rolniczych.
Od ponad 20 lat propagujemy zasady wzajemności. Nasze hasło: „Ubezpieczajmy się u siebie” pomimo upływu lat jest wciąż aktualne, a nawet coraz bardziej zyskuje na wartości.
Od początku szukamy rozwiązań, aby wyjść naprzeciw potrzebom i problemom naszych członków. Wciąż zmieniamy siebie, aby iść z duchem czasu, a jednocześnie być dla swoich członków połączeniem tradycji i nowoczesności. Patrzeć w przyszłość, nie zapominając o przeszłości. Dotrzymywać kroku naszym rolnikom. Być dla nich partnerem.
Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat oferty TUW „TUW” lub skontaktować się z najbliższym dla Państwa miejsca zamieszkania naszym przedstawicielem, służymy pomocą w Biurze Regionalnym w Gorzowie Wielkopolskim.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
Biuro Regionalne w Gorzowie Wlkp.
Łokietka 32/33
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. 95 728-70-70 do 79
e-mail: biuro23@tuw.pl
Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/