shiuz__750 x 100 px_1

WIR popiera tezy Lubuskiego Forum Rolniczego

Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej, w geście poparcia stanowiska Lubuskiego Forum Rolniczego w sprawie pomocy dla poszkodowanych przez tegoroczną suszę, wystosował pismo do Władysława Piaseckiego - Przewodniczącego Forum.
[ Pobierz stanowisko Lubuskiego Forum Rolniczego ]

 

Szanowny Panie Przewodniczący,

Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej solidaryzuje się z tezami zawartymi w stanowisku Lubuskiego Forum Rolniczego z dnia 18 września br.

Województwo lubuskie najbardziej ucierpiało w wyniku tegorocznej klęski suszy. Tuż za nim plasuje się województwo wielkopolskie, dlatego też rozumiemy Państwa problemy i utożsamiamy się z nimi. Pomoc udzielona poszkodowanym powinna przyjść na czas, bo według mądrego przysłowia „Dwa razy daje, kto w porę daje”.

Niestety procedury trwają zbyt długo i według naszych przewidywań tylko część rolników otrzyma pomoc do końca roku. Reszta zostanie przesunięta na rok przyszły, a znajdą się i tacy, którzy nie otrzymają jej przed nadejściem nowego sezonu wegetacyjnego.

Potrzeby są ogromne, bo i w Wielkopolsce są przypadki, że rolnicy nie mają środków finansowych, aby wykonać jesienne prace polowe. Kuriozum całej sytuacji dodaje także fakt, że pomimo braku opłacalności produkcji, następuje wzrost kosztów produkcji – drożeją nawozy, zwłaszcza fosforowe i azotowe, a także paliwa i usługi. Jednocześnie, przy masowym imporcie z Ukrainy, polskie zboża są tańsze niż w ubiegłym roku. Taka sytuacja może doprowadzić do bankructwa wielu polskich gospodarstw rolnych.

Solidaryzując się z Państwa stanowiskiem zapewniamy, że będziemy je dalej wspierać na forum krajowym.

Z poważaniem -

Prezes
Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Piotr Walkowski

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: rolniczego; lubuskiego; popiera; państwa; wielkopolskiej; według; także; kuriozum; całej; sytuacji; dodaje; opłacalności; pomimo; produkcji; ; następuje; wzrost; kosztów; polowe.; wykona;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »