POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ #POLSKAMOC
Ursus SA już po raz drugi jest uczestnikiem największej na świecie halowej wystawy sprzętu rolniczego odbywającej się raz na dwa lata w Hannoverze (Niemcy). Targi rozpoczęły się 12 natomiast ich koniec zaplanowano na 18 listopada. Agritechnica 2017 to miejsce spotkań przedstawicieli świata przemysłu oraz techniki rolniczej. Stoisko firmy Ursus jest reklamą nie tylko samej spółki, ale także polskiego przemysłu oraz krajowej myśli technologicznej.
Ursus SA prezentuje tam pełną ofertę ciągników rolniczych w mocach od 50 do 150 KM spełniających rygorystyczne wymagania rynku niemieckiego. Na stoisku można zobaczyć ciągniki URSUS C-3150V POWER oraz URSUS C-3110 HL. W Hanowerze obejrzymy również ciągnik URSUS C-395 P, początkujący całą serię pojazdów wyposażonych w skrzynię biegów z funkcją powershuttle oraz powershift. Ciekawostką przykuwającą wszystkich odwiedzających stoisko jest legendarny, odrestaurowany model URSUS C-45. Jednak Ursus to nie tylko ciągniki, ale i maszyny rolnicze. Dlatego na stoisku nie mogło zabraknąć przyczep, pras rolujących oraz osprzętu produkowanego w lubelskich zakładach.
Targi techniki Rolniczej w Hannover Messe, spółce Ursus SA dają możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców, oraz wzmocnienia swojej sieci sprzedaży na całym świecie. – Można mieć najnowocześniejszą technologię i najlepszą ofertę, jednak to zaufanie oraz personalny kontakt często decydują o podjęciu współpracy. Agritechnica daje nam możliwość nie tylko personalnego kontaktu, ale również zapoznania wszystkich zainteresowanych z konkretnymi produktami spółki. Dzięki takim działaniom możemy zaistnieć w świadomości wielu osób z całego świata i budować wizerunek firmy solidnej, innowacyjnej i godnej zaufania - mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.
Przez siedem dni trwania Agritechniki 2900 wystawców pokaże swoją wizję na temat przyszłości produkcji roślinnej. Na imprezie w Hanowerze obecne są wszystkie przedsiębiorstwa należące do światowej czołówki branży, przedstawiając nowości i aktualne udoskonalenia. Hanower to miejsca spotkań branży techniki rolniczej, przedsiębiorców, rolników i handlowców z całego świata. Poprzednią edycję targów odwiedziło ponad 400.000 gości, w tym blisko 100.000 z zagranicy. Duża ilość merytorycznych wystąpień, kongresów, różnego rodzaju konferencji sprawiają, że Agritechnica uważana jest za najważniejsze forum przyszłości branży rolniczej. To tutaj prezentowane są główne trendy techniki rolniczej, a także poruszane są istotne problemy nękające zarówno producentów, jak i rolników.
Informacje o spółce:
Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów, z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.
Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.
Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.
Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.