Polska żywność smakuje lepiej niż czeska

Polska żywność smakuje lepiej niż czeska Jak podała Polska Agencja Prasowa wczoraj zostały opublikowane wyniki ankiety na temat żywności polskiej i czeskiej. Badania przeprowadził jeden z portali internetowych w Czechach.

Z przedstawionych danych wynika, że ponad 10 tysięcy z ponad 12 tysięcy respondentów stwierdziło, iż polskie produkty żywnościowe lepiej smakują i na talerzu wyglądają lepiej niż czeskie.

Nie jest to zaskoczeniem, bowiem pomimo negatywnej kampanii o polskiej żywności prowadzonej ostatnio w czeskich mediach, dane handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi świadczą o wyraźnym wzroście naszego eksportu na ten rynek w roku ubiegłym.

Te wyniki pokazują też, że najlepszym weryfikatorem produktów żywnościowych są konsumenci, którzy wybierają produkty dobre jakościowo i smaczne, a taka jest właśnie nasza żywność.

W ostatnich tygodniach, w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi zorganizowało kilka wydarzeń promujących polskie produkty. Były to: Wyszehradzka Rodzinna Wycieczka Rowerowa w Pradze oraz rodzinny piknik zorganizowany w ogrodach polskiej ambasady w czeskiej stolicy, a także „Dzień Kuchni Polskiej” w Bratysławie.

Wcześniej ministrowie rolnictwa krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Krakowie. Natomiast 17-18 maja odbył się 1. Wyszehradzki Rajd Kolarski, z finałem na Rynku Głównym i ceremonią dekoracji uczestników rajdu na krakowskich Błoniach oraz wręczeniem przez ministra Stanisława Kalembę zwycięzcom rajdu, upominków w postaci koszy z najlepszymi polskimi specjałami.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Polska zywnosc smakuje lepiej niz czeska width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lepiej; rolnictwa; polska; polskiej; polskie; tysięcy; rozwoju; żywności; produkty; wyniki; smakuje; czeska; żywność; zorganizowany; rodzinny; piknik; ogrodach; czeskiej; kuchni; „dzień;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »