CIĄGNIKI URSUS NA MISTRZOSTWACH WKKW


POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ #POLSKAMOC


Ursus SA został głównym sponsorem Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbędą się 17-20 sierpnia na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich
w Morawie koło Strzegomia. Polska jeszcze nigdy nie była organizatorem imprezy rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów.

W przygotowaniu tej prestiżowej imprezy brały udział ciągniki, Ursus C-350 i Ursus
C-380. W drugim modelu założone zostały specjalne opony typu garden, z delikatnym bieżnikiem do gruntów trawiastych, które są idealnym rozwiązaniem do poruszania się po terenach stadnin. Pracę ciągników wspomagała także przyczepa Ursus D-606.

Obserwując szybki rozwój tej pięknej i szlachetnej dyscypliny sportowej w kraju spółka Ursus SA postanowiła stworzyć specjalnie dedykowaną ofertę pod nazwą Triple Professional Helper skierowaną do tego segmentu rynku. W trakcie zawodów zostaną zaprezentowane zarówno ciągniki dedykowane do codziennego utrzymania stajni oraz jej otoczenia jak i seria maszyn rolniczych. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą spółki w tym zakresie.


Ponadto fani marki na stoisku Ursus Fan Shop, będą mogli zaopatrzyć się także w nowe gadżety kolekcji Ursus. Tegoroczny cross składa się z 30 przeszkód. Jedną z nich będą ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>traktory Ursus.
– Wyszliśmy naprzeciw nowemu popytowi na ciągniki i maszyny do stadnin konnych tworząc ofertę naszych produktów dla hodowców oraz właścicieli stadnin. Dzięki takiemu wydarzeniu jak WKKW widzimy, że potrzeba jest bardzo duża. Mamy nadzieję, że nasze ciągniki i maszyny znajdą swój nowy dom w niejednej polskiej stajni – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.


Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to trzy różne konkurencje, które zawodnik pokonuje na jednym koniu. W czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżania, tzw. taniec z koniem,
w sobotę cross – najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie. Nowych mistrzów Europy wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.
W trakcie zawodów nie zabraknie innych atrakcji dla publiczności. Na hipodromie powstanie wielka strefa wystawców z produktami jeździeckimi i lokalnymi specjalnościami. W programie zaplanowane są również prezentacje osiągnięć polskiej hodowli koni, pokazy powożenia zaprzęgami oraz występy zespołów muzycznych, folklorystycznych i kaskaderów.

 

 


 

Informacje o spółce:
Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów,
z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.
Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.
Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne
i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz
z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.
Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt
w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane
w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: ciągników; spółka; maszyn; będą; ; dostawę; ciągniki; części; kontrakt; ramach; transportu; tysięcy; które; ciągników; ; także; polskiej; również; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »