Tropiciele Mitów z wizytą w ANWILU

Tropiciele Mitów z wizytą w ANWILU fot  ANWILAgata Trębińska, zwyciężczyni konkursu „Montuj memy z CANWILEM” wraz ze swoją klasą z ZSP nr 4 w Siedlcach, odwiedziła 21.10.2016 r. włocławską spółkę. Wycieczka edukacyjna była – obok drona – nagrodą główną w zabawie zorganizowanej przez ANWIL w ramach II edycji autorskiego programu edukacyjnego „Tropiciele Mitów”, powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej.


Celem inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez włocławskiego producenta nawozów mineralnych jest obalanie błędnych przekonań oraz przekazanie dobrych praktyk związanych z nawożeniem. Formuła zajęć bazuje na metodologii edutainment, podkreślającej rolę zabawy w procesie uczenia się. Dotychczas już 2500 uczniów z 95 rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski miało okazję tropić mity dotyczące tej metody odżywiania roślin.


Program drugiej edycji „Tropicieli Mitów” został wzbogacony o konkurs pod hasłem „Montuj memy
z CANWILEM”. Jego celem było utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w trakcie zajęć. Zadaniem uczestników zabawy było przygotowanie memów z CANWILEM – saletrzakiem z Włocławka w roli głównej. Na konkurs napłynęło aż 220 prac, których autorzy wykazali się nie tylko bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat nawożenia i rolnictwa, ale także znakomitym poczuciem humoru. Laureatką pierwszego miejsca została Agata Trębińska z ZSP nr 4 w Siedlcach, która dla siebie wygrała drona, a dla swojej klasy wycieczkę edukacyjną. Organizatorzy przyznali również pięć dodatkowych wyróżnień, również nagrodzonych dronami.


Uczniowie z Siedlec odwiedzili ANWIL 21 października 2016 r. Najpierw spotkali się przedstawicielami spółki, odpowiedzialnymi m.in. za produkcję nawozów, którzy zaprezentowali młodym rolnikom tajniki ich powstawania, a następnie młodzież miała okazję przyjrzeć się procesowi ich produkcji. Drugą część wizyty we Włocławku miała charakter integracyjny. Przedstawiciele ZSP nr 4 mieli okazję rywalizować na polu paintballowym, a następnie rozegrać turniej w kręgle. Dodatkowo ANWIL zorganizował liczne konkursy, w których uczniowie mogli wygrać upominki od firmy.


Tropiciele Mitów to autorski program edukacyjny spółki ANWIL.
Program „Tropiciele Mitów” został uznany za dobrą praktykę CSR i uwzględniony w Raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii „Edukacja”.
Więcej informacji o programie Tropiciele Mitów oraz konkursie na stronie: www.tropicielemitow.pl
ANWIL to wiodąca spółka sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej w Polsce. Jedyny producent polichlorku winylu w kraju oraz znaczący wytwórca nawozów azotowych, stosowanych przez  95 proc. rolników w Europie.
Swoją silną pozycję rynkową ANWIL zawdzięcza najwyższej jakości produktom oraz nowoczesnym standardom obsługi klientów. Spółka należy do PKN ORLEN – lidera listy największych przedsiębiorstw w Europie Centralnej.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Tropiciele Mitów z wizytą w ANWILU fot  ANWIL
TAGI: ; okazję; zabawy; spółka; nawozów; edycji; został; następnie; również; miała; których; konkurs; wiedzy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »