Szkolenie „System uprawy gleby do zastosowania w ramach integrowanej ochrony roślin”.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu organizuje szkolenie nt. „System uprawy gleby do zastosowania w ramach integrowanej ochrony roślin”. Tematem przewodnim będzie wskazanie możliwości stosowania metod uprawy roli, które pozwalają na zmniejszenie energochłonności i pracochłonności zabiegów uprawowych, a jednocześnie zwiększają zawartość materii organicznej w glebie i jej aktywność biologiczną oraz ograniczają zachwaszczenie. Szkolenie odbędzie się w dniach 18-19.06.2015r. w CDR Oddział w Radomiu (ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom)

Do udziału w szkoleniu zapraszamy doradców z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz specjalistów z Centrum Doradztwa Rolniczego. W programie zaplanowane są wykłady oraz warsztaty terenowe w prywatnym gospodarstwie rolnym Państwa Bogusławy i Wiesława Gryn w Rogowie.

W ramach szkolenia zreferowane zostaną następujące tematy:

  • Technika uprawy roli ograniczająca zachwaszczenie, umożliwiająca ograniczenie zużycia przemysłowych środków produkcji (głównie herbicydów) oraz zwiększająca zawartość materii organicznej w glebie i jej aktywność biologiczną.
  • Uprawa bezpłużna – korzyści produkcyjne, ekonomiczne i środowiskowe.
  • Zastosowanie uproszczeń w uprawie roli pod rośliny zbożowe i rzepak.
  • Zastosowanie uproszczeń w uprawie roli pod rośliny zbożowe i rzepak.
  • Warsztaty w gospodarstwie Rogów. Praktyczne zastosowanie uproszczeń w uprawie roli, wprowadzenie elementów rolnictwa precyzyjnego.

Uczestnictwo w szkoleniu (dydaktyka, noclegi, wyżywienie) jest bezpłatne. Uczestnicy szkolenia pokrywają jedynie koszty dojazdu. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 pierwszego dnia i zakończy się o godz.18.00 drugiego dnia. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w przeddzień szkolenia i po zakończeniu szkolenia po uprzednim zgłoszeniu.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu proszę przesłać do dnia 15 czerwca 2015r. na załączonym druku (fax 483654970 , e-mail)

Informacje:
Andrzej Dominik    48 365 69 36; e-mail a.dominik@cdr.gov.pl
Zgłoszenia:
Wojciech Kowalski   48 365 69 25; e-mail w.kowalski@cdr.gov.pl

Do pobrania:
Karta zgłoszenia

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: uprawy; szkolenie; ramach; szkolenia; doradztwa; zastosowanie; uprawie; szkoleniu; uproszczeń; ochrony; zastosowania; integrowanej; zawartość; rośliny; materii; zbożowe; glebie; udziału;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »