Świąteczne przysmaki i rękodzieło na kiermaszu w MRiRW

 

Wszyscy kochamy dobre jedzenie i coraz chętniej sięgamy do receptur naszych rodziców i dziadków, szukamy produktów lokalnych, wytwarzanych tradycyjnie, charakteryzujących się wysoką jakością i doskonałym, niepowtarzalnym smakiem. To rosnące zainteresowanie konsumentów ma wpływ na rozwój rynku takich produktów, a można je kupić między innymi na festynach czy kiermaszach jakich wiele odbywa się w okresie przedświątecznym. Dwa takie kiermasze, pod hasłem „Polska smakuje”, odbyły się w dniach 30 listopada – 2 grudnia oraz 20-22 grudnia w Warszawie, przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami, na zlecenie ministerstwa było Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu, we współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

 
Na festynie, w pięknych drewnianych domkach, kupcy oferowali szeroką gamę produktów tradycyjnych, m.in. sękacze, pierniki i inne wypieki bożonarodzeniowe, pierogi na gorąco w kilku smakach, tradycyjne wyroby wędliniarskie, miody, chleby żytnie i orkiszowe, suszone owoce, herbaty ziołowe, oleje, sery, wyroby garmażeryjne, specjały kuchni tatarskiej, kiszonki, ekologiczne soki i przetwory owocowe. Nie zawiedli się poszukujący ciekawych, oryginalnych upominków świątecznych i ozdób choinkowych. Na kiermaszu mogli kupić ciekawe ozdoby choinkowe z ciasta, naturalne kosmetyki na bazie produktów pszczelich, haftowane ręcznie obrusy i serwety, torebki, kosmetyczki czy piękne chusty.


Myślę że kiermasz wielu z nas wprowadził w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

3ec7c81a1759298ee669665f006819f9
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kiermaszu; produktów; doradztwa; Świąteczne; kupić; rolniczego; wyroby; rękodzieło; ministerstwa; grudnia; ; owoce; ; herbaty; oleje; ; kuchni; przetwory; owocowe.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »