shiuz__750 x 100 px_1

Superowoce dla Bohaterów – plantatorzy pomagają medykom

„Superowoce dla Bohaterów” to akcja zorganizowana przez plantatorów oraz przetwórców jagodowych. Jej celem jest zbiórka przetworów, soków oraz konfitur czy dżemów dla pracowników ochrony zdrowia.

 

Jak ustalił nasz portal rolniczy, połowa zebranych produktów ma zostać wysłana do Włoch.

Superowoce dla bohaterów – w owocach tkwi siła

Pracownicy ochrony zdrowia otrzymają przetwory bazujące na owocach jagodowych. Są one prawdziwym bogactwem witamin dla ludzkiego organizmu. Witamina A, B, C, do tego składniki mineralne, beta-karoten, kwas foliowy czy palifenol – wszystkie te rzeczy znajdziesz w jagodach, malinach, porzeczkach czy żurawinie. Nic dziwnego, że przy tylu cennych składnikach zaleca się ich spożywanie w okresie zachorowań. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, nazwa „Superowoce dla Bohaterów” wydaje się być niezwykle adekwatna.

Superowoce dla Bohaterów – nie można być obojętnym

Osoby zaangażowane w akcję „Superowoce dla Bohaterów” zebrały już 4500 sztuk przetworów o wadze 2.400 kg. Soki, konfitury i dżemy powstały z polskich owoców sezonowych. Wykorzystano aronię, borówki, jagody, porzeczki, maliny czy agrest. Jak ustalił nasz portal rolniczy wiemy, że te zdrowe produkty trafią nie tylko do polskich pracowników ochrony zdrowia, ale również do Włoch. Adresatem połowy zebranych artykułów spożywczych będą szpitale w Lombardii. Z kolei druga połowa darów trafić ma jeszcze przed świętami na Mazowsze. Stamtąd artykułu mają być dystrybuowane do warszawskich szpitali. Nad całością akcji pieczę trzyma Wolontariat Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Współpraca z wolontariuszami - Superowoce dla bohaterów

Jak udało się ustalić naszemu portalowi, jednym z pierwszych inicjatorów zbiórki były firmy zajmujące się plantacją aronii oraz borówki. Korab Garden, Borówkowa Dolina czy Berry Good – właściciele tych przedsiębiorstw podjęli decyzję o połączeniu sił i zorganizowaniu zbiórki. W akcję „Superowoce dla bohaterów” chętnie włączyli się studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiująca młodzież zdaje sobie sprawę ze skali zagrożenia oraz z wysiłku i ryzyka, jakie podejmują pracownicy ochrony zdrowia. Pandemia koronawirusa paraliżuje szpitale w całej Europie czy Stanach. Wszyscy możemy przyjrzeć się sytuacji, do jakiej doszło we Włoszech. To pracownicy szpitali mają bezpośredni kontakt z osobami posiadającymi wirusa. To oni muszą przebywać odseparowani od swoich rodzin, ponieważ codziennie mogą zarazić się w pracy. Akcja zorganizowana przez plantatorów ma pokazać, że w tum trudnym czasie Polacy zajmujący się na co dzień zupełnie różnymi branżami, potrafią być solidarni i okazywać wsparcie innym. To niezwykle istotne, aby w dobie pandemii dalej pozostawać otwartym na drugiego człowieka. Taki cel przyświeca organizatorom zbiórki „Superowoce dla Bohaterów”.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: „superowoce; ochrony; ; bohaterów”; superowoce; szpitale; bohaterów; zbiórki; polskich; portal; akcję; niezwykle; owocach; uniwersytetu; bohaterów; zebranych; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »