SANKCJE ZA MĄCZKI

sejm 300x207Sejm przyjął rządowy projekt  ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zmianie niektórych innych ustaw. Rosną uprawnienia lekarzy weterynarii – w tym dotyczące nakładania kar w przypadku ujawnienia stosowania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt. Zgodnie z nowelizowana ustawa już nie sąd będzie decydował o wysokości kary w przypadku użycia w żywieniu zwierząt zakazanych mączek a nałoży ją w drodze administracyjnej. Powiatowy Lekarz Weterynarii. Nowelizacja daje ministrowi rolnictwa możliwość określenia w rozporządzeniu wysokości kar za nieprzestrzeganie ustawy (m.in. wobec posiadaczy zwierząt, niestosujących się np. do obowiązku podania informacji o lokalizacji rzeźni, do której trafią zwierzęta karmione mączką) do 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłaszanej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. W przedstawionym w Sejmie projekcie rozporządzenia kara ta wynosiła 105 tys.zł plus nakaz zabicia i utylizacji wszystkich zwierząt w gospodarstwie.

Poniżej przedstawiamy opinię Zarządu KRIR skierowaną do posłanki Doroty Niedzieli przewodniczącej „Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zmianie  niektórych innych ustaw”

Opina KRIR dla Sejmowej Komisji Rolnictwa w sprawie mączek

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

sejm 300x207
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zwierząt; ustawy; zmianie; innych; niektórych; przypadku; rolnictwa; chorób; żywieniu; zakaźnych; wysokości; ochronie; zdrowia;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »