Zgłoszenia do AGROREWOLUCJI potrwają do 18 czerwca 2018.
Anna i Grzegorz Bardowscy, znani z popularnego programu „Rolnik Szuka Żony”, zaprezentowali na specjalnej konferencji prasowej program o rolnictwie, jakiego jeszcze w Polsce nie było! AGROREWOLUCJE to nowy internetowy program, do którego może zgłosić się każdy polski rolnik, który chce zwiększyć produktywność i uzyskiwać większe zyski ze swojego gospodarstwa. Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić ankietę i przygotować maksymalnie jednominutowy film dowolnej jakości promujący swoją kandydaturę. Realizacja tego ambitnego programu jest możliwa dzięki wsparciu Grupy Azoty, CIECH Sarzyna oraz INTERMAG, czołowych polskich dostawców nowoczesnych technologii dla profesjonalnego rolnictwa. Zgłoszenia do programu potrwają tylko do 18 czerwca 2018 r.
Widzowie AGROREWOLUCJI zobaczą przemianę trzech polskich gospodarstw rolnych, które z mało rentownych i słabo zorganizowanych mają zmienić się w produktywne, nowoczesne
i przede wszystkim – zyskowne.
Gospodarze programu, Anna i Grzegorz Bardowscy, oraz współpracujący z nimi eksperci zaprezentują uczestnikom i widzom jak prawidłowo zaplanować i zadbać o produkcję roślinną, tak by przynosiła wymierne efekty finansowe. Ideą projektu jest również pokazanie jak efektywnie wykonywać zabiegi agrotechniczne, w jaki sposób nawozić glebę, chronić swoje uprawy oraz jak je dokarmiać i stymulować do wyższego plonowania. Program pokaże także codzienność życia i pracy polskich rolników oraz ich rodzin, która jest niezwykle interesująca
i pełna pozytywnej energii.
Zapleczem eksperckim AGROREWOLUCJI są trzy polskie firmy: Grupa Azoty, drugi największy producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych w Unii Europejskiej, CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin oraz INTERMAG, jeden
z największych producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów w Europie.
- Udział Grupy Azoty w AGROREWOLUCJACH to część naszej strategii działania w sektorze Agro i wyraz ewolucyjnego podejścia do procesu sprzedażowego. Dziś, w dobie rosnących oczekiwań konsumenckich, nie wystarczy mieć najwyższej jakości portfolio produktów. To, co zbliża nas do odbiorców naszych nawozów, buduje zaufanie i pozwala traktować się po partnersku to umiejętność dzielenia się wiedzą. Stąd też decyzja o przystąpienie do projektu, którego celem nadrzędnym jest właśnie edukacja. Jestem przekonany, że wieloletnie doświadczenie zarówno Grupy Azoty, jak i pozostałych partnerów tego przedsięwzięcia, przełoży się na wzrost produktywności nie tylko gospodarstw rolnych biorących udział
w programie, ale również rolników, którzy zdecydują się skorzystać z cennych porad ekspertów w ramach własnych możliwości - mówi Piotr Zarosiński, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Nawozami, Grupa Azoty.
- Jako największy polski producent środków ochrony roślin chcemy wyznaczać najlepsze standardy nie tylko w zakresie promocji naszych produktów, ale także kontaktu z klientami czy szerzenia wiedzy o prawidłowej i skutecznej ochronie upraw polowych. Już dziś na naszej stronie „ciechagro.pl” polscy rolnicy mogą znaleźć liczne fachowe porady, filmy poradnikowe na temat ochrony roślin czy rozbudowany atlas chwastów. Mam nadzieję, że program AGROREWOLUCJE będzie kolejnym przykładem prowadzonych przez nas działań promocyjnych i edukacyjnych, które spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem polskich rolników – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin.
- Firma INTERMAG dziś jest symbolem postępu technologicznego w branży rolniczej. W tym roku obchodzimy 30-lecie swojej działalności i od 30 lat tworzymy, doskonalimy i wdrażamy do praktyki rolniczej coraz nowocześniejsze produkty, których zadaniem jest zwiększać nie tylko ilość plonów, ale również ich jakość. To wszystko możliwe jest dzięki ciągłemu inwestowaniu oraz realizacji prac badawczo-rozwojowych w pełnym ich zakresie - od tych prowadzonych w komorach klimatycznych, gdzie kontrolujemy warunki i obserwujemy reakcję roślin z poziomu laboratoryjnego, aż po weryfikację w warunkach polowych w różnych regionach Polski i Świata. Nauczyliśmy się rozumieć rośliny, interpretować ich potrzeby
i oceniać reakcję na różne czynniki w trakcie wegetacji. Dzięki temu nasze produkty bardzo pozytywnie wpływają na rozwój roślin, za co są cenione przez rolników na całym świecie. AGROREWOLUCJE są szansą dla polskich rolników na zdecydowanie lepszy dostęp do najnowszej wiedzy i technologii, dzięki której będą mogli szybciej rozwijać swoje gospodarstwa i zmieniać je w nowoczesne i dochodowe przedsiębiorstwa. Niezwykle cenną wartością tego programu jest kompleksowość w pokazywaniu technologii produkcji roślinnej, ponieważ tylko dzięki takim działanim gopodarstwo jest w stanie się zmieniać i uzyskiwać naprawdę wysokie zyski – mówi Wiesław Ciecierski, Dyrektor Marketingu w INTERMAG.
Premiera pierwszego sezonu programu, składającego się z 14 odcinków, odbędzie się już jesienią 2018 roku. Program można będzie oglądać na kanale AGROREWOLUCJE na portalu You Tube, stronie www.agrorewolucje.pl oraz na stronach partnera medialnego projektu www.farmer.pl.
Zgłoszenia do programu trwają do 18.06.2018. Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić ankietę na stronie www.agrorewolucje.pl i przygotować maksymalnie jednominutowy film dowolnej jakości (nagrany nawet telefonem) prezentujący swoje gospodarstwo i kandydaturę. Po wstępnej selekcji gospodarstw, u pięciu rolników przeprowadzone zostaną wizytacje, po których zapadnie decyzja, które trzy gospodarstwa zostaną poddane tytułowym AGROREWOLUCJOM. Finałowa trójka otrzyma ponadto nawozy dolistne i biostymulatory od firmy INTERMAG, środki ochrony roślin od CIECH Sarzyna oraz nawozy doglebowe od Grupy Azoty. Całkowita wartość nagród w programie to ponad 100 000 zł!
Kontakt:
Artur Dziekański, Rzecznik Prasowy Grupy Azoty, rzecznik@grupaazoty.com, tel. 14 637 40 56
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH; miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86
Radosław Wilk, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu, radoslaw.wilk@intermag.pl, tel. +48 692 202 404
Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego. Grupa Azoty integruje polską chemię. Połączenie potencjałów zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna pozwoliło nie tylko na pozostawienie kluczowych spółek przemysłu chemicznego w polskich rękach, ale także na liczne synergie kosztowe. Do 2017 roku konsolidacja w obszarze zakupów strategicznych, produkcji, remontów, logistyki i IT przyniosła oszczędności szacowane na co najmniej 710 mln zł. Współpraca w ramach Grupy Azoty daje wielowymiarowe korzyści polskiej gospodarce, całej Grupie jak i poszczególnym zakładom.
CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Jest największym producentem środków ochrony roślin w Polsce, a także głównym dostawcą żywic na rynku krajowym. Pełen asortyment wyrobów Spółki obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: CHWASTOX, AAGROSAR 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Kanadzie, Azji i Australii.
INTERMAG od 30 lat wspiera polskich rolników i ogrodników w uzyskiwaniu coraz wyższej efektywności w produkcji roślinnej oraz hodowli zwierząt. Firma zaliczana jest do największych producentów nawozów i biostymulatorów, a także produktów prozdrowotnych dla zwierząt
w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwija działalność w ponad 25 krajach na całym świecie, a nawozy tutaj produkowane stosowane są obecnie na ponad 5 mln hektarów upraw.
super sprawa