Sita przemysłowe – co powinieneś o nich wiedzieć

Autor: Tanja

sita przemysloweW naszym kraju działa coraz więcej firm, które zajmują się produkcją sit różnego rodzaju i różnego przeznaczenia. W związku z tym warto chyba pochylić się nad tematem i pogłębić swoją wiedzę szczególnie w zakresie sit przemysłowych. Jak więc możemy podzielić sita?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że sita dzielimy w zależności od typu, wymiaru i przeznaczenia. Mamy więc do czynienia z wszelkimi rodzajami sit do czyszczalni, sit do maszyn typu Kamaz czy Heid, sit do wialni, bijakami i sitami do śrutowników, sitami do produkcji pelletu, sitami do brykieciarek, sitami bębnowymi, sitami do młynków, sitami do kombajnów (perforowane), sitami z plecioną siatką z drutu (do sortowników), sitami do suszarni podłogowych.

Sita stosujemy przy maszynach czyszczących różnego przeznaczenia i różnej budowy. Najlepiej więc jeśli firma, w której chcemy dokonać zakupu posiada produkty odpowiednie dla użytkowników maszyn różnego rodzaju. Dzięki temu będzie można wykorzystać z ich pomocą wialnie dolne i górne do obróbki na przykład nasion bobu, buraka, fasoli, gorczycy, kalarepy, kapusty, sałaty, słonecznika, soi czy szpinaku. Ważne aby sita posiadały rozmaite kształty i grubości, a także rozmieszczenie otworów. To ważne dla każdego przedsiębiorcy zajmującego się produkcją żywności.

Sita do wialni są to szczególnymi produktami ponieważ muszą spełniać wszystkie normy jakościowe, sita do kombajnów stanowią zaś integralną część procesu produkcji na podstawowym poziomie. Dzięki nim jest możliwe oddzielanie ziarna od plew i zanieczyszczeń w zebranych przed obróbką materiale. Dobrze wykonane sita do kombajnów przynoszą zyski osobom planującym odnieść sukces w branży rolniczej. Sita bębnowe stosuje się w maszynach czyszczących (rozdział nasion, owoców i warzyw). Są skuteczne w ekonosach, Marotach, odsiewaczach, tryjerach czy w płuczce oraz myjce warzyw, bezpieczne, wytrzymałe i skuteczne, tanie, a także pozwalają na osiąganie wysokich efektów pracy i najlepszych jakościowo ziaren.

Sita do wialni i czyszczalni są niezbędne do prawidłowej pracy maszyn. Dobrze więc by sprawdzały się w każdych warunkach. Sita do suszarni i suszenia można wykorzystywać w suszarniach podłogowych (suszenie ziaren, ziół, grzybów). Stanowią ogromną pomoc w przechowywaniu i transportowaniu żywności. Od ziaren, po owoce i warzywa. Sita do brykieciarek tworzą regularne bloki materiału umożliwiając jego łatwe magazynowanie. Stanowią też podstawę dla materiału opałowego. Pellety to charakterystyczny typ brykietów, które prasowane są pod wysokim ciśnieniem (dzięki temu osiąga się zdolność spalania porównywalną z drewnem).

Wybierając firmę, która wyprodukuje dla nas odpowiednie sita zwracajmy też uwagę na to, by wykonywała ona indywidualną usługę perforacji ozdobnych dla każdego rodzaju blachy (ko i stal), a także laminatu i aluminium o dowolnym kształcie oczek. Perforacje powinny być wykonywane pod życzenie każdego klienta.

artykuł pochodzi z serwisu www.artykuly.net.pl

140ml milk

sita przemyslowe
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »